News

16 intensywnych dni w FIFA 16 - zobacz infografikę

Patryk Purczyński, 04.11.2015 19:24 0

Robert Lewandowski jest najskuteczniejszym zawodnikiem z ligi niemieckiej, a Alex Morgan pierwszą kobietą, która w FIFA strzeliła milion goli.

EA Sports wypuściło infografikę podsumowującą aktywność graczy na przestrzeni pierwszych 16 dni w FIFA 16. Firma chwali się, że był to najbardziej intensywny start sezonu w historii serii. Łącznie rozegrano aż 1,5 miliarda godzin, które upłynęły na potyczkach w 326 milionach spotkań. Padło w nich 693 mln goli, co daje średnią ponad dwóch trafień na mecz.

Trudno mówić o zaskoczeniu, jeśli spojrzeć na najczęściej wybierane drużyny z najsilniejszych europejskich lig. W Anglii są to oba kluby z Manchesteru i Arsenal, w Hiszpanii Real, Barcelona i Atletico, we Włoszech Juventus i dwie słynne marki z Mediolanu, którym obecnie wiedzie się nieco gorzej - Inter i Milan. Jeśli chodzi o Niemcy, tu dominują Bayern, Borussia i Schalke, a najpopularniejszymi wyborami z Francji są PSG, OM i Lyon. Najskuteczniejsi strzelcy to sami wybitni snajperzy - Sergio Aguero, Robert Lewandowski, Zlatan Ibrahimović, Alvaro Morata. Nad nimi wszystkimi góruje jednak Cristiano Ronaldo.

Na infografice EA Sports wskazało też najskuteczniejszą kobietę (w FIFA 16 po raz pierwszy udostępniono żeńskie drużyny), najczęściej wypożyczanego piłkarza w FIFA Ultimate Team oraz najczęściej odblokowywane celebracje i klasyczne koszulki. Wyliczono ponadto, że w drafcie FUT (to również tegoroczna nowość) wybrano już ponad 360 milionów piłkarzy.

najnowsze