News

Pokemon Go - złap sobie Pikachu we własnym podwórku z pomocą smartfona

Katarzyna Dąbkowska, 10.09.2015 12:45 5

Pokemon! Czy już wszystkie masz? Nie? To teraz możesz je złapać.

Nintendo zaczęło się nieco bardziej zagłąbiać w mobilne urządzenia. Nie tak dawno na mobilnych urządzeniach z iOS i Androidem pojawiło się Pokemon Shuffle. Ale nie była to standardowa gra, do której przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony z Pokemonami w rolach głównych. Teraz jednak The Pokemon Company, czyli oddział Nintendo zajmujący się Pokemonami, zapowiedział wespół z firmą Nientic całkowicie nowy tytuł – Pokemon Go.

Pokemon Go również nie będzie przypominało standardowych odsłon, które wcześniej pojawały się chociażby na DSach. Nie będzie to również zwykła gra, bowiem pozwoli ona użytkownikowi na... łapanie Pokemonów. Pokemon Go będzie używało prawdziwych lokacji, w których ukrywały się będą stworki. Powoli nam również na rzucenie w stronę wirtualnego zwierzaka pokeballa w celu złapania go. Później taki Pokemon trafia do naszego sprzętu, gdzie jest przechowywany. Stworka możemy później użyć do walki z Pokemonami innych użytkowników. Gra umożliwi również dołączanie do wydarzeń, podczas których zadaniem graczy będzie wspólne pokonywanie potężnych Pokemonów. Jak to będzie mniej więcej wyglądało możecie zobaczyć poniżej.

Twórcy gry zaprezentowali również specjalną opaskę zintegrowaną z naszymi urządzeniami mobilnymi. Opaska będzie informowała gracza, kiedy w pobliżu znajdzie się jakiś stworek do złapania. Pokemon Go nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, jednak twórcy gry już zapowiedzieli, że tytuł ten zadebiutuje na iOS i Androidzie dopiero w przyszłym roku.

najnowsze