Felieton

Gamescom 2015: Cities Skylines zmierza na konsole, najpierw na XOne

Patryk Purczyński, 04 sierpnia 2015 18:22 -1

Tej zapowiedzi Microsoft poświęcił tylko chwilkę i nie ubogacił jej żadnym materiałem filmowym, ale nie umknęła ona naszej uwadze.

Cities: Skylines, jedna z rewelacji pierwszej połowy bieżącego roku, trafi na konsole! Produkcja studia Colossal Order najpierw będzie dostępna na Xboksie One, o czym dumnie poinformowali przedstawiciele Microsoftu na swojej gamescomowej konferencji. Nie doczekaliśmy się niestety choćby przybliżonego terminu wydania gry na konsoli giganta z Redmond.

Symulator budowy miasta Cities: Skylines ukazał się na komputerach osobistych w marcu bieżącego roku, gdzie spotkał się z zaskakująco ciepłym przyjęciem. Naturalnym tego następstwem była bardzo wysoka sprzedaż gry, znacznie przekraczająca najśmielsze oczekiwania przedstawicieli Paradox Interactive.

Użytkownicy cenią sobie Cities: Skylines nie tylko za wysoką jakość, ale również za aktywne wsparcie, na jakie mogą liczyć ze strony Colossal Order. Zapowiedź wersji konsolowych nie powinna być zresztą zmartwieniem dla pecetowców - twórcy gry zapowiadali bowiem, że będą rozwijać swój symulator jeszcze przez długi czas, aż stworzenie drugiej części nabierze sensu.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to opowieść o politycznej walce sztuki z komercjalizacją, tradycji z nowoczesnością
Cities: Skylines do wypróbowania za darmo przez weekend
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – edycje, ceny, planowane dodatki
Zapowiedziano Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
najnowsze