Felieton

Telltale zapowiada The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series

Patryk Purczyński, 15 czerwca 2015 18:32 8

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Telltale Games przygotowało coś więcej niż tylko jeden nowy epizod ze świata The Walking Dead.

[Aktualizacja] Telltale Games i Scalebound zapowiedziały The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series. Główną bohaterką będzie wymieniona w tytule Michonne. Doskonale znać powinni ją miłośnicy komiksów - występowała ona bowiem w wydaniach 126-139. Mini-seria składać się będzie z trzech epizodów i jest przewidziana na pecety, Xboksa One, Xboksa 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz urządzenia przenośne.

- Pod wieloma względami Michonne jest odbiciem świata The Walking Dead - charakteryzuje twórca serii, Robert Kirkman. - Jest brutalna i zimna na zewnątrz, ale w głębi pozostaje pełna nadziei, stara się wyrwać ze szponów otaczającej ją ciemności. Staramy się zbliżyć światy komiksu i serii Telltale Games, a w tych dążeniach nie moglibyśmy znaleźć lepszej postaci, by połączyć obie te rzeczywistości - dodaje.

[Oryginalna treść wiadomości]

Dziś wieczorem powinniśmy doczekać się zapowiedzi nowego The Walking Dead od Telltale Games. Studio na tegoroczne targi E3 najprawdopodobniej nie przygotowało co prawda prezentacji trzeciego sezonu, ale pewne wskazówki na temat tego, czego można się spodziewać, dostarczył za pośrednictwem Twittera Job J Stauffer.

- Sądzę, że jesteśmy wystarczająco blisko, by oznajmić, że fani gry, a zwłaszcza komiksu, będą bardzo zadowoleni. Nie, nie będziemy się koncentrować na postaciach znanych z wcześniejszych części. Spodziewajcie się czegoś świeżego, czegoś nieopowiedzianego; czegoś większego niż pojedynczy epizod - napisał przedstawiciel Telltale Games.

Do tej pory najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydawała się zapowiedź dodatku do The Walking Dead: Season Two, na wzór 400 Days, rozszerzenia, które stanowiło swoisty pomost między pierwszą a drugą serią. Mając jednak na uwadze powyższe komentarze, być może tym razem Telltale przygotowało coś więcej.

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.