Informacje

E3 2015: Dishonored 2 nadchodzi! Emily Kaldwin grywalną postacią!

...

[Zaktualizowano (2)] Plotki wreszcie znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Arkane Studios wreszcie zaprezentowało Dishonored 2, ogłosiło także Definitive Edition.

E3 2015: Dishonored 2 nadchodzi! Emily Kaldwin grywalną postacią! - obrazek 1

Dishonored 2 powstaje w Arkane Studios! Kiedy na scenie pojawili się Raphael Colantonio i Harvey Smith, był to dobry zwiastun dla fanów wydanej w 2012 roku gry. Zaprezentowany trailer zdradza, że jedną z grywalnych postaci będzie świetnie znana z pierwszej części Emily Kaldwin. Powraca także Corvo Attano. Każdy z bohaterów będzie dysponował własnym zestawem umiejętności.

Dishonored 2, ponownie jak poprzedniczkę, da się przejść bez zabijania kogokolwiek. Pierwszy zwiastun pokazuje jednak, że perspektywa efektownego rozprawienia się w przeciwnikiem przy użyciu nadprzyrodzonych zdolności może być zbyt kusząca, by się jej oprzeć. Gra powstaje z myślą o pecetach, Xboksie One i PlayStation 4.

Po zaprezentowaniu trailera Harvey Smith i Raphael Colantonio potwierdzili, że Arkane Studios pracuje także nad Dishonored: Definitive Edition. Gra trafi na konsole obecnej generacji jesienią bieżącego roku.

[Aktualizacja] Po zakończeniu konferencji Bethesda Softworks i Arkane Studios ujawniły więcej szczegółów na temat fabuły i rozgrywki w Dishonored 2. Akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Znaczący przeskok sugerował już powyższy zwiastun, w którym Emily nie jest już dziewczynką, a dorosłą kobietą, która znakomicie radzi sobie w starciach z niebezpiecznymi przeciwnikami.

Choć Lord Regent i plaga szczurów, jaka nawiedziła miasto w Dishonored, należą już do przeszłości, tron przejął uzurpator, w wyniku czego los Dunwall znów nie jest pewny. Miasto nie będzie jedyną lokacją dostępną w Dishonored 2. Arkane Studios wspomina o podróżowaniu między nim a Karnacą, niegdyś olśniewającym miastem położonym na wyspach. To w nim znajduje się klucz do odzyskania władzy przez Emily.

Potwierdzają się doniesienia z samej konferencji - Dishonored 2 pozwoli na grę dwiema postaciami przewodnimi: Emily i Corvo Attano, głównym bohaterem pierwszej części. Oboje są potężnymi zabójcami, dysponującymi własnym zestawem umiejętności, rodzajami broni i niezwykłymi gadżetami.

"Zdefiniuj swój własny styl poprzez połączenie wciągającej pierwszoosobowej akcji, asasynacji, skradania się, przemieszczania i brutalnego systemu walki. Łącz narzędzia, jakie masz do dyspozycji, by kreatywnie eliminować przeciwników, niezależnie od tego, czy chcesz pozostać niezauważony, czy też przypuszczać bezlitosny, otwarty szturm. Nie okazuj litości i pozostaw za sobą chaos lub znajdź subtelniejsze rozwiązanie, by wyeliminować swoje cele" - ten opis z informacji prasowej potwierdza, że Dishonored 2, podobnie jak pierwsza część, zaoferuje dowolność stylu gry.

Arkane Studios podkreśla ponadto, że wybory dokonywane przez gracza będą miały określony skutek w każdej misji, a finalnie także w całej grze. Emily od Corvo odróżnia nie tylko zestaw umiejętności i arsenał, ale także animacje. Pomimo dostępności dwóch odmiennych postaci Dishonored 2 nie zaoferuje rozgrywki w trybie kooperacji.

Druga część perypetii Corvo Attano i Emily Kaldwin ukaże się na PC, PS4 i XOne wiosną 2016 roku. W naszej galerii można już podziwiać pierwsze screeny.

[Aktualizacja 2] Do sieci trafiły już także wzory okładek Dishonored: Definitive Edition. Oto one:
E3 2015: Dishonored 2 nadchodzi! Emily Kaldwin grywalną postacią! - obrazek 2

Premiera zestawu zawierającego podstawową wersję gry i cztery dodatki (The Knife of Dunwall, The Brigmore Witches, Dunwall City Trails i Void Walker’s Arsenal) zaplanowana jest na sierpień.

Najnowsze
Lubisz nas?