W Assassin's Creed Syndicate nastąpi znacząca zmiana w systemie walki

Patryk Purczyński
2015/06/14 19:08

Przeniesienie się w czasie do epoki wiktoriańskiej wymogło na twórcach Assassin's Creed Syndicate naniesienie znaczących zmian w systemie walki.

W Assassin's Creed Syndicate nastąpi znacząca zmiana w systemie walki

Walka w kolejnych odsłonach Assassin's Creeda zmienia się to w większym, to w mniejszym stopniu, ale zawsze pozostaje ważnym elementem rozgrywki. W najnowszej części serii mogą zajść dość wyraźne zmiany. - W erze wiktoriańskiej, gdyby ludzie zobaczyli, jak przechadzasz się po ulicach z mieczem, prawdopodobnie zostałbyś aresztowany lub co najmniej wyglądałbyś bardzo, bardzo dziwnie - zauważa Marc-Alexis Cote z Ubisoft Montreal.

- Kiedy zatem walczysz wręcz, chodzi o łamanie kości i obezwładnianie przeciwnika. Walcząc nożem bojowym łatwiej jest zlikwidować wrogów, ale to opcja śmiertelna. Tymczasem zdarza się, że trzeba pozostawić nieprzyjaciół przy życiu, a w takich wypadkach sprawdzają się pięści. Mamy też laskę, ale więcej o niej powiemy w przyszłości - opowiada dyrektor kreatywny Assassin's Creed Syndicate na łamach Official Xbox Magazine.

GramTV przedstawia:

Walka w grze ma być ponadto płynniejsza. - Od zawsze mieliśmy system, w którym nasi gracze czekali na atak przeciwników, kontrowali i ich zabijali. Zmniejszamy ten czas wyczekiwania i sprawiamy, że walka wydaje się bardziej reakcyjna, skaczemy od jednego celu do następnego. Nie jest to jeszcze perfekcyjne - dążymy do tego - ale sprowadza się do kontroli w tłumie, do tego, by to gracz był głównym aktorem, a nie jedynie kimś oczekującym na atak przeciwnika - wyjaśnia Cote.

Więcej Assassin's Creed Syndicate z pewnością będziemy mieli okazję zobaczyć na targach E3 2015. Konferencja Ubisoftu rusza o północy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

Komentarze
17
Usunięty
Usunięty
15/06/2015 00:29

> Więc może czas najwyższy by spróbowali coś zrobić z tym. Chociaż pewnie jak mówicie -> wszystko zostanie po staremu. Miecz? Możecie to zapisać gdzieś bo mówię Wam teraz. W> lasce będzie miecz.Zgadłeś :) W lasce będzie miecz, na co dowodem jest replika miecza o gustownej rękojeści, którą można już zamawiać w sklepach.

Usunięty
Usunięty
14/06/2015 23:28

> > dariuszp - Akurat mi się Batman AO bardziej podobał, niż AC: lepszy klimat,> miejscówki,> > oprawa graficzna i w końcu jaskinia Batmana.> Szkoda, że kompletnie nic nie wprowadził do serii, a do tego był wręcz zalany bugami> wszelkiej maści.Właściwie Bugman: Alpha ORigins był pierwszą i jedyną częścią tak zabugowaną, że zaczynałem ją 4 razy (miałem 4 krytyczne bugi). Ale poza tym i poza nieciekawymi wątkami niektórych zabójców jak Electrocutioner, to gra była fajna.Tylko czemu gadamy o Batmanie w temacie o AC?

Madoc
Gramowicz
14/06/2015 23:24
Dnia 14.06.2015 o 22:51, lis_23 napisał:

Ja tam zbyt wielu bugów nie miałem 9 o ile w ogóle 0, a najnowsza część też nie wprowadza zbyt wielu nowości, poza Batmobilem - ot, więcej tego samego.

Ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie grałem, ale po gameplayach widać, że np. system walki też został nieco wzbogacony, natomiast AO nie wprowadziło do serii nic (prócz linki i kontrujących przeciwników). To mogłoby być DLC do AC.
Trwa Wczytywanie