NX – nowa konsola Nintendo bez blokaldy regionalnej?

Katarzyna Dąbkowska
2015/05/12 13:15
3
0

Nintendo bada już grunt pod usunięcie blokady regionalnej z nowej konsoli. Decyzja nie została jednak jeszcze podjęta.

NX – nowa konsola Nintendo bez blokaldy regionalnej?

Prezes Nintendo, Satoru Iwata, w odpowiedzi na pytania inwestorów stwierdził, że jego firma jest nastawiona „optymistycznie” na udostępnienie swojej nowej konsoli, NX, bez blokady regionalnej.

– Zdjęcie blokady regionalnej z aktualnych growych urządzeń sprawiłoby wiele problemów i nie uważam, żeby było realne. Jednak w przypadku NX, mając na względzie opinie i propozycje naszych klientów, choć jeszcze nie zostały podjęte żadne decyzje, już rozpoczęliśmy badania nad tym, z jakimi problemami musielibyśmy się zmierzyć po wypuszczeniu konsoli. Mowa tu o sytuacji obecnej. Rozumiem wasze potrzeby, więc mam nadzieję, że sprawa optymistycznie posunie się do przodu. – mówi Iwata.

GramTV przedstawia:

Przy okazji Iwata zaprzeczył, jakoby konsola miała być zaprezentowana podczas nadchodzących targów E3. Prezes Nintendo stwierdził, że jakieś konkretne informacje na temat NX pojawią się dopiero w 2016 roku. Nie wiadomo, kiedy dokładnie konsola miałaby zadebiutować.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
15/06/2015 17:00

O wstecznej kompatybilności możesz tylko pomarzyć.

Usunięty
Usunięty
12/05/2015 13:45

Gdyby N się postarało i wydało sprzęt mocniejszy od obecnej generacji ze wsparciem największych wydawców na rynku, mieliby murowany hit, razem ze wsteczną kompatybilnością i ich biblioteką gier na wyłączność.Aż strach się bać :D

Renchar
Gramowicz
12/05/2015 13:36

NX mnie tylko ciekawi jakie bebechy jej wsadzą.
Trwa Wczytywanie