Star Wars: Battlefront - ujawniono liczbę map w trybie multiplayer

Katarzyna Dąbkowska
2015/05/05 09:30
15
0

Twórcy pokazali również nową lokację w grze - planetę Sullust.

Star Wars: Battlefront - ujawniono liczbę map w trybie multiplayer

Nie tak dawno producent gry Star Wars: Battlefront, Jesper Nielsen, stwierdził, że gra będzie miała więcej niż 8 map w trybie multiplayer. Teraz EA DICE potwierdziło, że będzie ich 12. Informacja została podana przy okazji omawiania nowej planety - Sullust. Do tej pory wiedzieliśmy, że w grze zwiedzimy takie lokacje, jak Endor, Hoth oraz Tatooine.

Sullust będzie planetą lawy. Twórcy postarali się, by świat przedstawiony na tej planecie był niezwykle kolorowy – z czarnymi skałami, czerwoną lawą, turkusowymi jeziorami i białym dymem. Stwierdzili, że starali się stworzyć Sullust tak, by graczowi wydawało się, iż taka planeta istnieje naprawdę i aktualnie się na niej znajdują. Postanowili również podzielić się z graczami nowymi obrazkami przedstawiającymi wspomnianą lokację. Możecie zobaczyć je powyżej i poniżej.

GramTV przedstawia:

Komentarze
15
Usunięty
Usunięty
07/05/2015 00:22

Hmmm... widzę tą samą przypadłość co np. w przypadku DayZ Standalone, przypomnę, że celem jego stworzenia było przeniesienie dayz na nowy silnik oraz by wszystko działo się po stronie serwera, by odciążyć komputery = by uniemożliwić cheatowanie.Przy Battlefront''cie widzę tą samą zależność, gra ma tylko znany tytuł, ale cała zawartość to całkowicie inna sprawa. Głównym założeniem kolejnej części miały być bitwy kosmiczne (których ma w ogóle nie być - jedno wielkie WTF EA), które miały być częścią ataku na planetę, gdzie dalej miała toczyć się bitwa. A w tym momencie się dowiaduję, jak napisałem, że bitew kosmicznych nie będzie w ogóle, samych planet będzie tylko 4 (CO?! W podstawowym było ich naście czy nawet dzieścia (nie chce mi się odpalać teraz by sprawdzić :P ), zwykłych randomów też ma nie być (stare dobre tzw instant action), bo po co się męczyć nad A.I., a całość ma być Multiplayerem, a gdyby było mało, same bitwy mają być w porywach do 32 graczy i to tylko niektóre tryby... No sorki, ale jak napisałem wcześniej, tego Battlefront''em nie nazwęNie powiem, żebym się tego nie spodziewał kiedy to EA dostała SW w swoje łapki, ale było już tylko gorzej od upadku Lucas Arts...

Usunięty
Usunięty
06/05/2015 17:55

Kurde a cały czas myślałem że to strzelanie w powietrze, ma głębszy sens :PJeśli w czwórce to poprawiono to nie zauważyłem. Swoje odczucia opieram głównie na Bfie 3.

Kafar
Gramowicz
06/05/2015 17:09

Jednym magazynkiem SKS bez problemu zabijam od 4-6 (6 to jak na prawde to sieroty;P) gości (softcore czy jak kto zwie NORMAL :P).W BF3 grałem chwile w softcore potem przerzuciłem się na hardcore bo faktycznie utłuc tam typa to graniczy z cudem przy jednym magazynku. w BF4 na soft nie mam problemu. W BF4 nie gram na Hardcore bo niestety mało serwerów. Ale zdecydowanie w BF4 na normalu łatwiej zabić niż w BF3 na normalu.I nie strzelaj w powietrze :x :D to trochę walka z wiatrakami ;P

Usunięty
Usunięty
06/05/2015 12:13

Strzelałem w powietrze ;) A tak na poważnie, przegrałem w BFa 3 chyba grubo ponad 100 godzin, w czwartą część grałem przez dłuższą chwilę a w Hardline ogrywałem betę. W każdej części miałem tą przypadłość więc myślę, że ta seria ma jakiś problem z detekcja trafień albo obrażeniami broni. Aby kogoś zabić muszę wywalić praktycznie cały magazynek, o zabijaniu kilku osób jednym magazynkiem można zapomnieć(pominę zabawy z nożem i zachodzenie przeciwnika od tyłu). Pociski z karabinu wyborowego są widoczne, co w ogóle jest śmieszne i często nie zabijają "na raz" nawet po strzale w głowę. Dla porównania od jakiegoś czasu gram w Advenced Warfare i tam czuć tą moc broni. Jednym magazynkiem jestem w stanie położyć kilku oponentów a z dodatkiem "powiększony magazynek" jest jeszcze lepiej, snajperka zabija strzałem, więc nie jest to raczej wina wolnego internetu.

Kafar
Gramowicz
05/05/2015 22:13
Dnia 05.05.2015 o 19:15, Snafu napisał:

Czy ja wiem czy taki problem? Jeśli skupią się na poszczególnych mapach dla odmiennych trybów, to teoretycznie powinny one być bardziej dopracowane pod jeden, konkretny rodzaj gry. Więc to chyba lepiej..

Dla mnie niestety nie. Nie lubię monotonii. :(

Dnia 05.05.2015 o 19:15, Snafu napisał:

czy broni, które nie zabijają.

Nie za bardzo kumam. A trafiałeś w przeciwnika? Bo jak strzelam to zazwyczaj moja broń zabija. Hm.A tak a propo to tytuł AAA nawet mi nie przyszło do głowy że jedną z zalet mają być dopracowane mapy. Dla mnie to jest podstawa i muszą być. Oni mają więcej map na bank już stworzonych ale $ z DLC musi się zgadzać.

Usunięty
Usunięty
05/05/2015 19:51
Dnia 05.05.2015 o 18:18, Kafar napisał:

Z tego co wiem to mają być 4 planety i każda po 4 mapy. Cały problem polega na tym że czytałem gdzieś o tym jakoby niektóre mapy bedą tylko przeznaczone dla konkretnego trybu gry.

Na premierę mają być 4 planety i 12 map, czyli wypadałyby 3 mapy na planetę. I być moze tych map będą różne warianty w zależności od trybu gry, tak jak w serii BF, gdzie część mapy pod CQ była zazwyczaj częścią mapy pod Rush ;) Dodatkowo dojdzie szybko kolejna planeta (Jakku), podobno dwie mapy ;)

Usunięty
Usunięty
05/05/2015 19:15

Czy ja wiem czy taki problem?Jeśli skupią się na poszczególnych mapach dla odmiennych trybów, to teoretycznie powinny one być bardziej dopracowane pod jeden, konkretny rodzaj gry. Więc to chyba lepiej..Powiem szczerze, że z każdą zapowiedzią coraz bardziej interesuje się tą grą. W Battlefronta I i II miałem okazje jakiś czas grać i to ze zwykłymi graczami i był to kawał dobrej gry. Obawiam się tylko syndromu Battlefielda, czyli sztucznego, kartonowego wręcz modelu prowadzenia pojazdów czy broni, które nie zabijają. Mam nadzieję że te obawy zostaną tylko obawami a gra okaże się sukcesem.

Usunięty
Usunięty
05/05/2015 18:44

Spoko, czekamy na zapowiedź oraz zawartość: Ultra Star Wars Premium Pro Battlefront Season Complete Super Pack, EA u wodopoju więc dostęp do wody będzie dawkowany oraz ograniczony :P

Kafar
Gramowicz
05/05/2015 18:18
Dnia 05.05.2015 o 18:14, Madoc napisał:

Ale jak to jest, bo się zgubiłem - jedna planeta = jedna mapa? Bo jeśli będą tylko 4 planety, to straszna bieda.

Z tego co wiem to mają być 4 planety i każda po 4 mapy. Cały problem polega na tym że czytałem gdzieś o tym jakoby niektóre mapy bedą tylko przeznaczone dla konkretnego trybu gry.

Madoc
Gramowicz
05/05/2015 18:14

Ale jak to jest, bo się zgubiłem - jedna planeta = jedna mapa? Bo jeśli będą tylko 4 planety, to straszna bieda.

kotlecik5
Gramowicz
05/05/2015 14:05

> Co ma telefon wspólnego z błędami jakie popełniłeś? Rozumiem literówkę ale nie wypowiedzi> rodem z google translate.Jeśli waszym zdaniem to była wypowiedź rodem z Google Translate, to naprawdę znajdźcie sobie lepsze hobby.A co do gry... Meh... Nie jestem fanem Star Warsa i na pewno nie kupię nic w ciemno w dzisiejszych czasach, ale jak dadzą jakąś betę (bo demka już nie istnieją) do przetestowania i gra będzie naprawdę dobra, to może się skuszę.

Usunięty
Usunięty
05/05/2015 12:55

> ? PS. Widać że nigdy nie pisałeś przez komórkę na to forum.Co ma telefon wspólnego z błędami jakie popełniłeś? Rozumiem literówkę ale nie wypowiedzi rodem z google translate.

Kafar
Gramowicz
05/05/2015 12:38
Dnia 05.05.2015 o 11:21, mythaa napisał:

> Ja jako fan Battlefronta 2 i gwiezdnych wojen odpada przy tej części kupię jak zawsze > gdy gra coś będzie warta czyli wersję GOTY lub jak to EA wydaje PREMIUM z grą i dodatkami > pewnie gdzieś po roku. Polska język trudna ...co Kafar?

A co to ma wspólnego z tematem? Polska język jak coś to nie szanowany język ;) szkoda jednak że czegoświęcej nie spłodziłeś z literek.. no wiesz najlepiej ZWIĄZANEGO Z TEMATEM ? PS. Widać że nigdy nie pisałeś przez komórkę na to forum.

Usunięty
Usunięty
05/05/2015 11:21

> Ja jako fan Battlefronta 2 i gwiezdnych wojen odpada przy tej części kupię jak zawsze> gdy gra coś będzie warta czyli wersję GOTY lub jak to EA wydaje PREMIUM z grą i dodatkami> pewnie gdzieś po roku.Polska język trudna ...co Kafar?

Kafar
Gramowicz
05/05/2015 10:59

Ja jako fan Battlefronta 2 i gwiezdnych wojen odpada przy tej części kupię jak zawsze gdy gra coś będzie warta czyli wersję GOTY lub jak to EA wydaje PREMIUM z grą i dodatkami pewnie gdzieś po roku.