Nordic Games kupuje prawa do Men of Valor

Katarzyna Dąbkowska
2015/04/15 11:00
1
0

Najprawdopodobniej szykuje nam się odświeżenie starego tytułu, choć Nordic Games chwilowo na ten temat milczy.

Nordic Games kupuje prawa do Men of Valor

Nordic Games poinformowało właśnie, że jest już w posiadaniu praw do pierwszoosobowej strzelanki Men of Valor, które nabyło od 2015 Games. Oryginalnie tytuł ten został wydany w 2004 roku na PC i Xboxy. Akcja gry rozgrywa się w ogarniętym wojną Wietnamie. Gracz wciela się tutaj w jednego z żołnierzy biorących udział w walkach. Twórcy gry chcieli jak najbardziej realnie przedstawić historyczne wydarzenia.

Jak stwierdzili przedstawiciele Nordic Games, zakupem praw do marki zajmowało się Nordic Games Licensing AB z siedzibą w Szwecji. Resztą „operacji” zajmie się jednak wiedeński oddział. Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie wspomniana firma ma plany odnośnie zakupionej marki, choć, jak można się domyślić, najprawdopodobniej będzie to odświeżenie gry. Możemy się zatem spodziewać, że niedługo dopadnie nas zapowiedź Men of Valor na konsole nowej generacji. Na więcej informacji dane nam będzie jeszcze poczekać.

GramTV przedstawia:

Nordic Games nie pochwaliło się również, ile kosztowało ich przejęcie praw do tego tytułu.

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
15/04/2015 13:06

Men of Valor to jedna z niewielu produkcji, które udowodniły, że nad tematem wojny w Wietnamie nie ciąży jakaś klątwa i nie każda gra o tej tematyce to niewypał. Kilka lat temu kupiłem sobie ten tytuł na eBayu i pogrywam od czasu do czasu.