Informacje

Nowa aktualizacja Elite: Dangerous pozwoli graczom latać w 4-osobowych grupach

... Małgorzata Trzyna

Patch 1.2, nazwany "Wings", zostanie udostępniony na początku marca.

Nowa aktualizacja Elite: Dangerous pozwoli graczom latać w 4-osobowych grupach - obrazek 1
Elite: Dangerous

Kolejna aktualizacja Elite: Dangerous wprowadzi do gry możliwość utworzenia maksymalnie czteroosobowego zespołu i wspólne przemierzanie galaktyki. Gracze lecący w skrzydle będą widzieli towarzyszy oznaczonych innym kolorem, będą też mieli dostęp do szeregu informacji o ich statusie (np. kto kogo namierza czy jaki jest stan jego kadłuba). Oczywiście, w grze pojawią się większe wyzwania, a pokonanie przeciwników będzie wymagało koordynacji. Za zniszczone statki każdy otrzyma swoją część nagrody.

Podążanie za towarzyszami w Super Cruise będzie łatwiejsze - po oznaczeniu dowolnego członka zespołu będzie można polecieć za nim automatycznie. Każdy z graczy będzie mógł też udać się w zupełnie inne strony kosmosu, a w razie potrzeby wezwać towarzyszy na pomoc. Do skrzydła będzie można swobodnie się dołączyć (lub od niego odłączyć).

Wprowadzenie tego typu współpracy otwiera przed twórcami nowe możliwości - mogą oni zaprojektować większe wyzwania, przystosować misje do wykonania dla kilku osób czy umożliwić wspólne skanowanie ciał niebieskich po utworzeniu formacji. Sandro Sammarco, główny projektant, obiecał, że nie zapomni o osobach preferujących rozgrywkę solo - podróżujący samotnie również poradzą sobie z nowymi zadaniami, choć mogą być one znacznie trudniejsze.

Najnowsze
Lubisz nas?