Informacje

Seria Far Cry w dalekosiężnych planach Ubisoftu

10

Wygląda na to, że seria Far Cry na dobre zadomowiła się w FPS-owej rzeczywistości i nie zamierza jej opuszczać. Nie oznacza to jednak, że nowej odsłony mamy spodziewać się w tym roku.

Seria Far Cry w dalekosiężnych planach Ubisoftu - obrazek 1

- Marka Far Cry zostanie z nami na dłużej - zapowiedział podczas spotkania z inwestorami Yves Guillemot, dyrektor wykonawczy Ubisoftu. - To coraz silniejszy uczestnik rywalizacji w gatunku shooterów - ocenił szef francuskiej firmy. Jak już wczoraj informowaliśmy, wydany w ubiegłym roku Far Cry 4 był do końca grudnia jednym z najlepiej sprzedających się tytułów Ubisoftu.

W sklepach znalazło się siedem milionów kopii "czwórki". Więcej zamówień było jedynie na Watch Dogs, które jednak zadebiutowało znacznie wcześniej od gry przenoszącej użytkowników do Kyratu. Niejasny jest ponadto status Assassin's Creed Unity, którego wynik został podany zbiorczo z Assassin's Creed: Rogue.

Deklaracja Yvesa Guillemota związana z serią Far Cry nie oznacza, że jej piąta odsłona zawita do sklepów w bieżącym roku. Tytuł ten nie został nawet oficjalnie potwierdzony. Warto również mieć na uwadze, że od premiery trzeciej części do debiutu czwartej minęły dwa lata. Wydaje się zatem, że Ubisoft obrał ze swoją FPS-ową gwiazdą 24-miesięczny cykl produkcji.

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Phobos_s

Czyli włodarze z ubi nie uczą się na błędach (ani swoich ani cudzych) i wpychają FC na tę samą ścieżkę, którą kroczy AC, CoD i inne gry z serii "co-roku-nowa-część".
Super. Gratuluję samozaparcia. Mam nadzieję na kolejne "udane premiery" jak AC:U i WD :) Może w końcu jak ubi zostanie porządnie wstrząśnięte, to ludzie zaczną tam myśleć.

Odpowiedz
PrinceLaCroix

Byle nie robili tego z częstotliwością CoDów i AC. Raz na 2-3 lata okej, ale nie częściej,please.

Odpowiedz
G The_Deker_10

No to jak nie w tym roku to na przyszły, ale najważniejsze że się doczekamy :)

Odpowiedz
G Noxbi

> Czyli włodarze z ubi nie uczą się na błędach (ani swoich ani cudzych) i wpychają FC na
> tę samą ścieżkę, którą kroczy AC, CoD i inne gry z serii "co-roku-nowa-część".
Z artykułu: "Ubisoft obrał ze swoją FPS-ową gwiazdą 24-miesięczny cykl produkcji."

Odpowiedz
Phobos_s

> Z artykułu: "Ubisoft obrał ze swoją FPS-ową gwiazdą 24-miesięczny cykl produkcji."
Sprytnie pominąłeś najważniejsze słowo w tym zdaniu, a mianowicie "wydaje się" :)To są jedynie przypuszczenia autora newsa oparte na tym ile minęło czasu między FC3 i FC4 oraz tym, że nowy FC nie został zapowiedziany.Nowy AC też nie został oficjalnie zapowiedziany a jednak wyląduje w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Odpowiedz
G Noxbi

To z kolei są Twoje przypuszczenia na podstawie tego, że jeden inny tytuł tego wydawcy wydawany jest co rok. Bierzesz je jednak za pewnik. Jakie posty, takie odpowiedzi.

Odpowiedz
Phobos_s

> To z kolei są Twoje przypuszczenia na podstawie tego, że jeden inny tytuł tego
> wydawcy wydawany jest co rok. Bierzesz je jednak za pewnik. Jakie posty, takie odpowiedzi.
Czy gdzieś napisałem, że "tak na pewno będzie i nie ma innej możliwości"?Przedstawiłem swoje zdanie na temat polityki ubi i mam do tego pełne prawo.A jeśli piszesz, że moim przypuszczeniem jest to, że nowy AC pojawi się w przeciągu 12 miesięcy, to sorry ale to jest fakt, potwierdzony przez ubi: http://www.gram.pl/news/2015/02/13/ubisoft-potwierdza-nowy-assassins-creed-w-przyszlym-roku-fiskalnym.shtmlNo ale fanbojowi ubi się nie przetłumaczy. Jaka firma tacy fanboje.

Odpowiedz
G Noxbi

> nazwij kogoś fanbojem Ubisoftu
> wmawiaj mu, że nie wie o potwierdzonym info
Przypomnę, że temat jest o Far Cry, nie AC.

Odpowiedz
Phobos_s

> nazwij kogoś fanbojem Ubisoftu
Nie muszę Cię tak nazywać. Twój gramsajt o tym dobitnie świadczy :)> Przypomnę, że temat jest o Far Cry, nie AC.
Przypomnę Ci, że temat jest też o polityce wydawniczej ubi, a ta nie ogranicza się do jednej serii.

Odpowiedz
G Lisun

Oby jednak troszeczkę zróżnicowali nowe gry z serii FC - czasem grając w "Czwórkę" miałem wrażenie, iż nie gram w nową odsłonę serii, a w DLC "Far Cry 3: Kyrat".

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?