Projekt polskiego Bloober Teamu dofinansowany kwotą 400 tys. zł

Patryk Purczyński
2014/12/30 09:29
5
0

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju postanowiło w zdecydowanej większości sfinansować przedsięwzięcie Bloober Teamu, kryjące się pod nazwą Medium. Na razie szef studia nie chce zdradzać szczegółów projektu.

Projekt polskiego Bloober Teamu dofinansowany kwotą 400 tys. zł

Krakowska spółka Bloober Team zdecydował się wnioskować o objęcie ochroną patentową innowacyjnego sposobu jednoczesnej rozgrywki na dwóch lub większej liczbie ekranów. Przedsięwzięcie kryje się pod nazwą Medium. W ramach IV konkursu Patent Plus zostało dofinansowane kwotą 400 tys. zł, co stanowi 79 proc. kosztów kwalifikowanych. Pieniądze przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Uważamy, że nasza technologia jest na tyle innowacyjna i unikalna, że zdecydowaliśmy się na objęcie jej ochroną patentową. Na chwilę obecną nie chcemy jednak podawać zbyt wielu informacji na jej temat - będziemy o tym mówić szerzej w przyszłym roku - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Teamu.

GramTV przedstawia:

Medium ma zostać opatentowane m.in. w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy jej zastosowanie będzie można podziwiać w grze noszącej taką samą nazwę, jak wspomniana technologia. Jej premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Komentarze
5
elmartin
Gramowicz
30/12/2014 19:00

Dlatego napisałem: "Gratuluję dofinansowania".Jak mogą doić, niech doją.A jeżeli przy okazji, opatentują jakieś fajne rozwiązanie, to dobrze.Jeżeli nie, to też dobrze, ale dla dojących :)Po to są "krowy, żeby je doić" i "owce, żeby je strzyc".

Arcling
Gramowicz
30/12/2014 17:43

Bloober Team to firma, która doi dofinansowania europejskie jak się da i z tego żyje. Specjalnie w tym celu zakładali firmy-siostry (np. i4fun games i inne nazwy w ten deseń) byle tylko uzyskać środki, które przysługują na założenie nowej firmy. Po wydaniu 1-2 małych gierek taka firemka zwykle kończyła działalność lub pozostawała nieaktywna. Tak więc, nie ma się z czego cieszyć, bo to już któryś raz z kolei, gdy ta firma robi coś takiego. Bloober Team to zresztą też nie jest pierwsza nazwa, pod jaką występują.

Usunięty
Usunięty
30/12/2014 11:14

Nie ma co się cieszyć i gratulować. Te studio leci tylko na dofinansowaniach, a ich końcowe produkty są dalekie od doskonałości.
Trwa Wczytywanie