Blizzard anulował projekt Titan

Katarzyna Dąbkowska
2014/09/24 13:20

Po siedmiu latach Blizzard odwołał prace nad swoim MMO najnowszej generacji.

Blizzard anulował projekt Titan

Jako pierwszy o sprawie poinformował Polygon. W rozmowie z serwisem Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzarda, powiedział, że tak naprawdę jego firma nigdy oficjalnie nie zapowiedziała gry Titan.

„Stworzyliśmy World of Warcraft i byliśmy pewni, że potrafimy tworzyć MMO”- mówi Morhaime i dodaje: „Tak więc podjęliśmy się najbardziej ambitnego zadania, jakie można sobie wyobrazić”.

Według prezesa Blizzarda do ukończenia gry zabrakło zarówno pasji, jak i przyjemności z jej tworzenia. Przyznał, że efekty pracy nie podobały się zespołowi i nie była to gra, jaką chcieliby oddać w ręce użytkowników, tak więc postanowili zakończyc przygodę z projektem Titan. Nie bez znaczenia były tu również mniejsze gry, jak Hearthstone, którego sukces pokazał Blizzardowi, że niekoniecznie muszą skupiać się na dużych tytułach.

GramTV przedstawia:

O swojej grze MMO nowej generacji Blizzard wspominał siedem lat temu. W poprzednim roku jednak firma postanowiła porzucić stare pomysły i rozpocząć prace nad projektem od nowa, ale i te plany zakończyły się fiaskiem. Jak uważa Morhaime, decyzje o anulowaniu gier są dla Blizzarda trudne, ale zawsze wychodziło im to na dobre. Twierdzi nawet, że zakończenie prac nad Titanem pozytywnie wpłynęło na atmosferę wśród pracowników.

Miejmy jednak nadzieję, że ta decyzja nie odbije się Blizzardowi czkawką. Analitycy oceniają już, że firma może na tym stracić od 50 do 140 milionów dolarów.

Komentarze
46
Usunięty
Usunięty
27/09/2014 13:22

@Tarasada krótko https://www.youtube.com/watch?v=BFcgE3BC4aA

Usunięty
Usunięty
26/09/2014 20:27
Dnia 26.09.2014 o 16:03, Luqstar napisał:

@Tarasada w jednym muszę Ci przyznać racje, nie odpisuj. Skoro Ty nawet nie grałeś w DII to faktycznie rozmowa z Tobą nie ma kompletnie sensu. Aha i grałem w RoS''a.

Grałem w DII i to bardzo dużo, miałem tą grę zaraz po premierze, dostałem od mamy ją. Pokaż mi czy w D2 jest fabuła zapierająca dech w piersiach i pełna zwrotów akcji? Nie ma, bo to HnS który nastawiony jest na drop i siekanie mobów. Udźwiękowienie to kwestia gustu, sama zaś grafika to hmm pewnie gdyby D2 robiono w 2012 roku to wyszła by taka sama jak w D3 więc nie widzę w niej nic złego (w tej z D3) i proszę zastosuj się do mojej rady i nie odpisuj bo na dzień dzisiejszy dawkę głupot mam ponad poziom który mogę przyjąć. Wystarczy mi abstrakcja prywatnie nie muszę jeszcze mieć jej na forach. D3 to gra bardzo dobra, i nie sugeruję sie tylko recenzjami ale i swoim doświadczeniem oraz ocenami kolegów i każdy z nich stawia ją na równi z D2 po wyjściu dodatku.

Usunięty
Usunięty
26/09/2014 16:03

@Tarasada w jednym muszę Ci przyznać racje, nie odpisuj. Skoro Ty nawet nie grałeś w DII to faktycznie rozmowa z Tobą nie ma kompletnie sensu. Aha i grałem w RoS''a.
Trwa Wczytywanie