Felieton

Another World zadebiutowało na konsolach nowej generacji

Paweł Pochowski, 26 czerwca 2014 09:50 9

Another World to gra z długą tradycją. W oryginale ukazała się w roku 1991 na Amigę - rok później zadebiutowała na PC, a także SNES, Sega Mega Drive, a także 3DO oraz Maca.

Następnie odświeżono ją w rou 2006 z okazji 15 rocznicy wydania oryginału pod postacią Another World: 15th Anniversary Edition - tylko na PC. W 2013 opracowano natomiast wersję na 20 urodziny gry - Another World: 20th Anniversary Edition. Ta miała ukazać się już nie tylko na PC, ale także PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Wii, Nintendo 3DS oraz Xbox One. Wersja dedykowana Xbox One zadebiutowała niespodziewanie wcześniej niż się spodziewaliśmy - na rynku Xboksa można ją nabyć już od wczoraj, choć oficjalną datą premiery był dzisiejszy dzień.

Co do wersji na PlayStation - otrzymała ona nawet premierowy zwiastun, ale wrzucono ją tylko na kanał YouTube europejskiej wersji Sony. Na ten moment gra wyszła na X1, Nintendo 3DS i Wii oraz konsole od Sony (na naszym kontynencie) - cenę ustalono na poziomie 7,99 euro. Dodatkowo na PlayStation gra korzysta z opcji crossbuy. Poniżej prezentujemy premierowy zwiastun.

Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
Sony przez przypadek zdradziło, ilu graczy ma poszczególne tytuły na PS4
Detroit: Become Human - dwa miliony sprzedanych egzemplarzy
Nowa gra twórców Yakuzy - Judgment - trafi na zachodnie rynki w 2019 roku
najnowsze