Costume Quest 2 ukaże się na konsolach minionej i obecnej generacji

Paweł Pochowski
2014/06/04 10:50
2
0

Double Fine zaprezentowało także pierwsze screeny z gry.

Costume Quest 2 ukaże się na konsolach minionej i obecnej generacji

Jeżeli nie kojarzycie pierwszej części to szybkie przypomnienie - była to gra z gatunku action RPG wykonana z wykorzystaniem rysunkowej grafiki. Bohaterami były dzieci poprzebierane z okazji Halloween, które chodząc po domach bawił się w "cukierek albo psikus". Niestety, siostra głównego bohatera miała pecha i została porwana przez potwora. Uratowanie jej było naszym głównym zadaniem. Gra debiutowała w październiku 2010 na konsole oraz rok później w wersji pecetowej.

Jak ujawniło studio Double Fine - Costume Quest 2 także będzie tytułem wieloplatformowym. Gra ukaże się na PC (w wersjach Windows, Mac, Linux), PlayStation 3, PlayStation 4, Nintendo Wii U, Xbox 360 oraz Xbox One w okolicach tegorocznego Halloween. W kontynuacji powrócą bohaterowie znani z pierwszej części. Z usprawnień i ulepszeń Tim Schafer kładzie nacisk na walkę, która ma być głębsza i bardziej zaawansowana niż w pierwszym Costume Quest.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
04/06/2014 12:57

To nie było Action RPG, a turówka. W dodatku bardzo ciekawa na samym początku, a im dalej w las tym bardziej monotonna. Wykonanie super, szkoda, że taka słabizna pod względem mechaniki i fabuły. Za mało śmieszna jak na Double Fine.

Karfein
Gramowicz
04/06/2014 11:02

Jupi! Pre-order w ciemno!