Informacje

Arma 3 otrzymała nowe DLC z gokartami w roli głównej

3

W ten sposób twórcy gry świętują osiągnięcie wyniku miliona sprzedanych egzemplarzy.

Arma 3 otrzymała nowe DLC z gokartami w roli głównej - obrazek 1

Być może dla niektórych graczy ostatnimi czasy Bohemia Interactive kojarzy się głównie z DayZ, ale nie zapominajmy, że czeski deweloper i wydawca zaczynał w zupełnie innym gatunku, którego zresztą trzyma się do dziś. Mowa oczywiście o taktycznych FPS-ach. Ich najnowszy przedstawiciel tego gatunku - Arma 3 - właśnie dorobił się okrągłego wyniku jednego miliona sprzedanych egzemplarzy. I świętuje to w niezwykły sposób - wypuszczając dla graczy DLC z gokartami.

Początkowe informacje o gokartach w Arma 3 nieprzypadkowo ukazały się 1 kwietnia. Całość była tylko primaaprilisowym żartem, który jednak na tyle spodobał się graczom, że twórcy postanowili naprawdę go zrealizować. DLC kosztuje jedynie 1,49 euro i nie ogranicza się bynajmniej do modelu gokarta - gracze mogą brać udział w normalnych wyścigach, i to zarówno w single player, jak i w wieloosobowym trybie zabawy.

Wraz z nowym DLC twórcy ujawnili nową politykę wydawania dodatków. W notce na swoim blogu tłumaczą, że wiele sieciowych gier dzieli graczy na tych, którzy posiadają i którzy nie posiadają danego DLC, a brak wykupienia np. paczki z pojazdami uniemożliwia często dołączenie do serwera, w którym pojazdy te są używane. Bohemia Interactive pragnie tego uniknąć, dlatego też dodatkowa zawartość będzie dostępna dla wszystkich, za to z pewnymi ograniczeniami. W przypadku nadchodzącego DLC z helikopterami - otrzyma je każdy, ale gracze, którzy nie zdecydują się za nie zapłacić podczas latania maszyną będą widzieć komunikat o możliwości jej zakupu. W ten sposób otrzymają dostęp do możliwości używania uzbrojenia w tym helikopterze i strzelania, czego nie da się zrobić, jeżeli danego DLC nie będziemy posiadać na własność. Fajnie, prawda?

Wracając jednak na chwilę do DLC z gokartami - zarobione przez niego pieniądze przekazane zostaną czeskiemu oddziałowi Czerwonego Krzyża, a mikrododatek wraz z pewną wyjątkową funkcją silnika gry, reklamowany jest na poniższym dowcipnym zwiastunie. Poniżej umieszczamy natomiast kilka obrazków.

3 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
felthat

To DLC i milion sprzedanych kopii to przypadek. Wypuścili je by przetestować nową politykę DLC i reakcję graczy. DLC bardzo fajne, niska cena, kasa na czerwony krzyż, szkoda tylko ze domyślne scenariusze multi nie mają toru na torze gokartowym Altis

Odpowiedz
Finger00

Trailer mi się bardzo podoba :) I cena niewysoka

Odpowiedz
Arhoz

HAHA :P zajebiste :P

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?