News

Ubisoft obiecuje wspierać PS3 i X360 przez kolejnych kilka lat

Robert Sawicki, 31.03.2014 21:55 0

Póki co to konsolom nowej generacji brakuje gier, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to przez kilka lat będziemy jeszcze mogli karmić nasze starsze maszynki.

Wsparcie Ubisoft dla konsol poprzedniej generacji zadeklarował Lionel Raynaud w rozmowie z redaktorami Edge, gdzie obiecał gry na PlayStation 3 i Xbox 360 nie tylko na ten rok, ale i na parę kolejnych lat.

Dodatkowo, Raynaud wyraził swoje zdanie na temat produkcji gry na więcej niż jedną generację konsol. Jak twierdzi, całość nie ogranicza twórców w żaden sposób, ale ma wpływ jedynie na to, która z platform przewodzi całej produkcji. "Jeśli przewodzić będzie wersja na nową generację, to nie mamy żadnych ograniczeń (...) Nigdy nie musieliśmy wybierać przy Assassin's Creed czy Watch Dogs bo np. starsza generacja konsol nam na to nie pozwala. Byłaby to kiepska decyzja, zarówno z punktu widzenia firmy, jak i marki".

Powodem takiego wsparcia są oczywiście pieniądze i ogromna baza graczy, którzy zaopatrzyli się w PlayStation 3 i Xbox 360, a i Wii U powoli nabiera tempa. PlayStation 4 i Xbox One wciąż są zaledwie kilka miesięcy po premierze, stąd na pełną przesiadkę na nową generację przyjdzie nam jeszcze poczekać.

najnowsze