Na IndieGoGo trwa zbiórka na Caffeine - horror powstający na Unreal Engine 4

Paweł Pochowski
2014/03/31 19:20
5
0

Gra ma być utrzymana w klimatach sci-fi.

Na IndieGoGo trwa zbiórka na Caffeine - horror powstający na Unreal Engine 4

Akcja gry będzie osadzona na międzygalaktycznej górniczej stacji kosmicznej. Klimat Caffeine inspirowany ma być przez takie produkcje jak F.E.A.R. czy Condemned. Fabuła osadzona została w roku 2097, w którym ziemia trawiona jest przez problem przeludnienia, a także drastycznie niskich zapasów w postaci surowców naturalnych. Najpopularniejszym narkotykiem wśród ludzkość jest tytułowa "kofeina", którą trzeba wydobywać już poza naszą planetą. Bohaterem jest natomiast młody chłopak, który pewnego dnia budzi się na takiej stacji. Nie za bardzo pamięta co się tak właściwie stało, ale jedno jest pewne, choć stacja wygląda na opuszczoną - nie jest on na niej sam...

Projekt powstawał początkowo na trzeciej wersji silnika Unreal Engine, ale w miarę szybko przeniesiono go na czwartą generację. Całość prezentuje się naprawdę świetnie, szczególnie pod względem oświetlenia, o czym przekonać możecie się na poniższym zwiastunie, ALE - filmiki to nie wszystko co ujawnili twórcy. W ręce graczy, by przekonać ich, że warto dorzucić się do zbiórki, oddano wersję demonstracyjną gry. Możecie pobrać ją stąd.

GramTV przedstawia:

Aby Caffeine powstało potrzeba 80,000 funtów. Gra z całą pewnością ukaże się na PC, ale jest także szansa na wersję dedykowaną Macom. Strona kampanii na Indiegogo - tutaj.

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
01/04/2014 14:11

Moim zdaniem lepsze od Dead Space nie będzie.

Usunięty
Usunięty
01/04/2014 09:38

Nie będę się jarał grą tylko dlatego, że działa na UE4.

Usunięty
Usunięty
01/04/2014 00:35

Podskoczyłem aż na końcu. Kocham horrory. Ściągam demko ;)
Trwa Wczytywanie