Informacje

Bitwa o Lion's Arch - nowa aktualizacja Guild Wars 2 już dostępna

4 Małgorzata Trzyna

Lion’s Arch zostało zajęte przez Scarlet i jej sojuszników – nadszedł czas, by je odzyskać.

Bitwa o Lion's Arch - nowa aktualizacja Guild Wars 2 już dostępna - obrazek 1

ArenaNet udostępniła listę zmian, jakie przyniosła ze sobą najnowsza aktualizacja - Battle for Lion's Arch. Mieszkańcy Lion’s Arch zostali ewakuowani do obozowisk na Gendarran Fields, Lornar’s Pass i Bloodtide Coast – teraz można przystąpić do odbijania miasta. Zadaniem graczy jest przejęcie kontroli nad obszarami w pobliżu wejść do Lion’s Arch – po zakończeniu obrony pojawią się przedstawiciele organizacji Vigil, Durmand Priory i Order of Whispers, sprzedający premie do ataku, obrony bądź prędkości. Kolejne zadanie polega na tym, by uniemożliwić sojusznikom Scarlet otwarcie pojemników z trującymi wyziewami – powstrzymanie wszystkich grup jednocześnie pozwoli na zdobycie kolejnych bonusów. W mieście pojawiło się również sześciu nowych czempionów: Aetherblade Admiral, Aetherblade Cannoneer, Toxic Warlock, Toxic Spider Queen, Molten Fire Shaman i Molten Munitions Specialist.

Co godzinę, w Lion’s Arch będą pojawiać się trzej legendarni bossowie w następujących lokacjach: Grand Piazza, Moran Memorial i Gunnery Range. Pokonanie ich jednocześnie pozwoli graczom dostać się do sterowca Scarlet, przedrzeć się przez kolejne linie obrony i dotrzeć do niej samej. Przygotujcie się jednak dobrze na to spotkanie, Scarlet nie podda się tak łatwo. Ci, którzy dotrą do Diverse Ledges, będą mogli spotkać się z przedstawicielką Lionguard, Turmą, która dowiedziała się o nowym typie portalu. Można dostać się do niego wyłącznie dzięki specjalnemu wyposażeniu, do którego stworzenia potrzebna jest technologia Scarlet.

Aktualizacja przyniosła ze sobą również nowe zmiany w systemie nagród:

  • U kupców nadal można wymieniać pamiątki i przedmioty zdobywane w Lion’s Arch
  • W grze nadal można zdobywać Alliance supply bags
  • Z piratów Aetherblade w całej Tyrii będą wypadać Blade Shards (zmiana wprowadzona na stałe)
  • Ukończenie trzech eventów z wyziewami (miasma) pozwoli na zdobycie takiej nagrody, jak z czempiona, 10 Blade Shards oraz Empyreal Fragments, Dragonite Ore lub nawet przedmiotów klasy Ascended (dla postaci na 80 poziomie)
  • Pokonanie legendarnych bossów (Assault Knights) pozwoli na zdobycie 5 Deluxe Gear Boxes. Będzie także szansa na zdobycie Power Core, dzięki któremu można zmienić kolor Tempered Spinal Blades. Zabicie bossów w ciągu 6 minut pozwoli na zdobycie kolejnych przedmiotów
  • Gracze, którzy ukończą opowieść i wyzwania, zdobędą unikatowy hełm i tytuł, a także sporo rozmaitych przedmiotów i materiałów
  • Ukończenie wyzwania „This Is My City!” pozwoli na zdobycie wartościowych przedmiotów, takich jak Scroll of Knowledge, Essence of Luck, Obsidian Shards, Blade Shards, Assault Knight Power Cores, nagród z poprzednich aktualizacji oraz dwóch nowych strzelb.

18 marca zostanie wydana kolejna aktualizacja – epilog wieńczący opowieść o Scarlet Briar.

4 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Kirlen

Pytanie do kogoś obeznanego w GW2, te dodatki które wychodziły wcześniej i łączą się fabularnie z tym opisanym powyżej to sp? czy można to rozegrać w kilka osób i najważniejsze pytani; czy jeżeli nie grałem we wcześniejsze dlc w okolicach ich premier to będzie to miało wpływ na rozgrywkę w nich zawartą?

Odpowiedz
G Piotrbov

> Pytanie do kogoś obeznanego w GW2, te dodatki które wychodziły wcześniej i łączą się
> fabularnie z tym opisanym powyżej to sp? czy można to rozegrać w kilka osób i najważniejsze
> pytani; czy jeżeli nie grałem we wcześniejsze dlc w okolicach ich premier to będzie to
> miało wpływ na rozgrywkę w nich zawartą?
Jakie DLC? W Guild Wars 2 żadnego DLC nie było. Ani żadnego dodatku.I co to jest sp?

Odpowiedz
Kirlen

> > Pytanie do kogoś obeznanego w GW2, te dodatki które wychodziły wcześniej i łączą
> się
> > fabularnie z tym opisanym powyżej to sp? czy można to rozegrać w kilka osób i najważniejsze
>
> > pytani; czy jeżeli nie grałem we wcześniejsze dlc w okolicach ich premier to będzie
> to
> > miało wpływ na rozgrywkę w nich zawartą?
>
>
> Jakie DLC? W Guild Wars 2 żadnego DLC nie było. Ani żadnego dodatku.
>
> I co to jest sp?

Skoro nie DLC, to powiedzmy że aktualizacje, a sp to single player...

Odpowiedz
G Adjatha

> fabularnie z tym opisanym powyżej to sp? czy można to rozegrać w kilka osób
Zależy. Nie wiem jak dokładnie jest teraz, bo od paru dni nie grałem, ale część była do zrobienia tylko samemu, część w party (instancje do pięciu osób), a większość była do zrobienia w typowo guild warsowy sposób - czyli party nie potrzebujesz, ale ludzie wokół i tak współpracują. Czasem było to potrzebne (duże eventy wymagające kilkudziesięciu osób i jako takiego pojęcia co się robi), czasem ci ludzie po prostu nie przeszkadzają, ot biegają sobie w okolicy w tym samym celu, ale bez nich nic by się nie stało.> czy jeżeli nie grałem we wcześniejsze dlc w okolicach ich premier to będzie to
> miało wpływ na rozgrywkę w nich zawartą?
To nie do końca dlc - Living Story to aktualna historia, przedstawiona w, można powiedzieć, nieco serialowy sposób - co 2 tygodnie kolejny 'odcinek' (ten jest akurat ostatnim co prawda, ale za jakiś czas ruszy nowa seria). Dostępu do tego, co działo się wcześniej, nie ma. Czasem dwie części LS się nakładają (tzn jest już nowa, ale nadal da się odhaczyć poprzednią), czasem nie. Natomiast nie ma to żadnego wpływu na to, jak aktualny update będzie wyglądał dla nowego gracza - najwyżej nie będzie do końca wiedział dlaczego coś się dzieje. ;)

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?