News

Daylight z datą premiery i niepowtarzalnym pomysłem na straszenie

Piotr Bajda, 21.02.2014 17:02 5

Marzyliście o grze, przy której szansę wystraszenia gracza dostają widzowie Twitcha? To marzenie spełni się w kwietniu.

Zacznijmy od daty premiery. Obiecywano kwiecień i nic się w tej materii nie zmienia - serca fanów horrou zabiją szybciej 8 kwietnia po wysupłaniu 14,99€. Cena dotyczy obu wersji, czyli na PlayStation 4 oraz PC. Zaznaczone w kalendarzu? Ok, przechodzimy dalej.

Twórcy Daylight wpadli na świetny pomysł znęcania się nad streamującymi swoją zabawę w sieci. Widzowie na Twitchu będą mieli możliwość wpływania na wydarzenia z ekranu i głośników. Jako przykład Zombie Studios podaje wpisanie na czacie Twitcha onomatopei "meow", dzięki której grający usłyszy miauczenie kota. Oczywiście producenci mają znacznie więcej pomysłów i wciąż wpadają na nowe. Zabawa ma tylko dwa haczyki: wszystkie sztuczki zadziałają tylko raz, aby uniknąć spamowania i nikt nie poda nam listy słów - będzie trzeba je odkryć wspólnymi siłami.

Brzmi rewelacyjnie.

Oprócz tego, Daylight postraszy trójwymiarowymi efektami dzięki technologii RealD (tej samej, której używa się w kinach). Jeśli macie w domu wspierający 3D ekran, Zombie Studios gorąco zachęca do wykorzystania go.

najnowsze