Final Fantasy: Lightning może wystąpić gościnnie w innych tytułach

Robert Sawicki
2014/02/16 09:32
8
0

Nie będzie żadnym spoilerem jeśli powiemy, Lightning Returns: Final Fantasy XIII wieńczy historię różowowłosej Lightning. Tyle że koniec historii nie oznacza dla Square Enix końca samej postaci.

Final Fantasy: Lightning może wystąpić gościnnie w innych tytułach

Cokolwiek nie mówić O Lightning i jej charakterze (tudzież, zdaniem części, jej braku), jest to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z całej serii Final Fantasy, dla dzisiejszych graczy pod względem popularności równająca się z Tidusem, czy nawet Cloudem. Jak wyjawił w rozmowie z Siliconerą Motomu Toriyama, reżyser gry, czekają nas jeszcze kolejne spotkania z Lightning.

"Historia Lightning kończy się w Lightning Returns (...) Ale jednocześnie wiemy, że jest to niezwykle popularna postać, nawet jeśli przyrównamy ją do innych protagonistów z serii" - powiedział Toriyama. Lightning miałaby pojawić się w innych grach jedynie jako gość, choć nie określono, czy chodzi o ważną postać poboczną, czy nieruchomego NPC, z którym można zamienić dwa-trzy zdania.

GramTV przedstawia:

Lightning w swoim życiu zdążyła przejść wyjątkowo wiele, gdzie niestety nie wszystkie przeżycia wspierały ideę silnej, niezależnej protagonistki, której głównym atutem jest siła woli i wiara we własne ideały. Rozciągnięcie historii postaci na trzy różne gry, powiększenie piersi na życzenie reżysera gry, czy nawet dziesiątki skąpych kostiumów do odblokowania i kupienia jako DLC zwracały bardziej uwagę na to, czym postać może się pochwalić w kwestii własnych kształtów, niż co reprezentuje sobą jako ludzka istota. O tym, w jakim kierunku pójdzie jej wizerunek przy innych tytułach, wie już pewnie tylko Toriyama.

Cokolwiek by ją nie czekało, w najgorszym wypadku ci najbardziej zbereźni z nas dostaną kolejne obrazki i screenshoty, które posłużą za nową tapetę na pulpit.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
16/02/2014 16:46

Szkoda, że wyszło jak wyszło. Niestety Lightning, ale nie pokochałem cię tak jakbym chciał i dlatego aliwederczi roma.

Usunięty
Usunięty
16/02/2014 14:39

@5 - Możesz zlinkować źródło tej strasznej informacji...? oO Wierzyć mi się nie chce...Chociaż to niby byłoby już daleko w przyszłości (biorąc pod uwagę ending LR), nowi bohaterowie etc. Jest szansa na coś nowego, nawet jeżeli uniwersum będzie wspólne (w co wątpię). Chodzi o to, że zerwą z wątkami z XIII.OK, znalazłem:"Right from the start when we first it announced it as Versus XIII, the game itself was backed up by the same Crystal legend: the Fabulla Nova Crystallis mythology that underpins the whole of the XIII series."Meh, nic niebezpiecznego IMO. Chodzi o ten wątek "kryształów". Mam nadzieję.

Usunięty
Usunięty
16/02/2014 14:36

Dajcie już spokoj z Lightning, chyba tylko jej fanatycy nie mają jeszcze dość tej postaci.
Trwa Wczytywanie