Powieść Diablo III: Nawałnica światła trafi do księgarń już 19 marca

Małgorzata Trzyna
2014/02/04 12:29
1
0

Opowieść przedstawiona w książce jest pomostem między wydarzeniami z Diablo III a nadchodzącym rozszerzeniem, Reaper of Souls.

Powieść Diablo III: Nawałnica światła trafi do księgarń już 19 marca

19 marca, na tydzień przed premierą Reaper of Souls, ukaże się książka Diablo III: Nawałnica światła autorstwa Nate'a Kenyona, dzięki której fani gry będą mogli przygotować się do dodatku do Diablo III i osłodzić sobie ostatnie dni oczekiwania. Jeśli chcecie, by książka ta była dla Was całkowitą niespodzianką, pomińcie poniższy opis.

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.

GramTV przedstawia:

Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w roli nowego Uosobienia Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia kryształu, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości.

Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytne Bractwo Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalbreak, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina; Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą; Mikułow, zwinny i nabożny mnich; Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają zjednoczyć się i wypełnić tę niebezpieczną misję nim Niebiosa legną w gruzach?

Komentarze
1
Arcling
Gramowicz
04/02/2014 15:17

Jakieś inne wydawnictwo. Czyżby Fabryka Słów straciła już prawa do wydawania książek Blizzarda? Ciekawe, jak nowe wydawnictwo sobie poradzi oraz czy wydadzą też inne.