News

Pohamuj swój język, jeśli chcesz korzystać z Upload Studio na Xbox One

Małgorzata Trzyna, 26.11.2013 13:45 19

Gracze, którzy będą używali wulgaryzmów podczas nagrywania, muszą liczyć się z takimi konsekwencjami, jak 24-godzinny ban na Xbox Live. Częściej jednak będzie to brak możliwości dodania komentarza nagranego za pomocą Kinecta, a czasem korzystania z Upload Studio.

Upload Studio zostało zaprojektowane z myślą o dzieleniu się nagraniami z rozgrywki ze znajomymi. Microsoft zapewniał, że nie będą na to nakładane żadne ograniczenia, ale okazało się, że gracze nie mogą pozwalać sobie na wszystko.

Użytkownicy skarżą się, że w regulaminie Xbox Live nie wyszczególniono informacji dotyczących Upload Studio. Co gorsza, zaczęli podejrzewać, że Microsoft może monitorować prywatne rozmowy przez Skype w celu sprawdzania, czy używają niecenzuralnych słów, widząc komunikat jak na powyższym zdjęciu. Dziwią się także, czemu muszą ograniczać słownictwo, jeśli widzą na ekranie przemoc, a bohaterowie w trudnych chwilach raczej nie mówią „motyla noga!”

Microsoft podkreśla jednak, że komunikatory wykorzystujące połączenia peer-to-peer, takie jak Skype, nie są monitorowane. Zupełnie inaczej ma się sprawa z Upload Studio.

- Poważnie traktujemy zasady korzystania z Upload Studio – powiedział przedstawiciel Microsoftu w rozmowie z TheVerge. – Chcemy, by było to czyste, bezpieczne i przyjazne środowisko dla wszystkich użytkowników. Nadmierne używanie wulgaryzmów bądź naruszanie regulaminu w inny sposób jest niedopuszczalne i może skutkować odebraniem niektórych bądź wszystkich przywilejów w Xbox Live.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.