Analitycy: Wii U pod względem sprzedaży zatrzyma się na poziomie GameCube'a

Patryk Purczyński
2013/11/21 19:51

Firma analityczna DFC Intelligence po raz kolejny zaniżyła swoje prognozy dotyczące łącznej sprzedaży Wii U. Konsoli Nintendo znacznie bliżej niż do Wii ma być pod tym względem do GameCube'a.

Analitycy: Wii U pod względem sprzedaży zatrzyma się na poziomie GameCube'a

Wii U sprzeda się w liczbie około 25 milionów egzemplarzy - przewidują analitycy DFC Intelligence po dokonaniu korekty w swoich szacunkach. - Po raz kolejny zaniżamy swoje przewidywania w tej kwestii. W tej chwili wygląda na to, że konsola znajdzie podobną liczbę nabywców jak GameCube w całej swojej historii - mówi David Cole. Poprzedniczka Wii rozeszła się w zaledwie 21 milionach sztuk.

Analityk DFC Intelligence podkreśla, że Nintendo na swoich konsolach ma inną grupę docelową niż Microsoft i Sony, dlatego stawianie na takie tytuły jak Super Mario 3D World czy Mario Party: Island Tour powinno wyjść firmie na dobre. - W tej chwili powinni zająć się przede wszystkim swoimi fanami. Ba, powinni byli to zrobić już w zeszłym roku, ale lepiej późno niż wcale - oświadcza Cole.

GramTV przedstawia:

Z analitykiem w tej kwestii zgadza się jego kolega po fachu, Billy Pidgeon. Jego zdaniem Nintendo słusznie nie zważa na premierę konsol nowej generacji bombardując swoich odbiorców oczekiwanymi produkcjami. - Odbiorcy czekają właśnie na takie tytuły. Mario i Zelda mają potencjał napędzania sprzedaży konsol. Dobrze się stało, że te pozycje zadebiutowały przed Czarnym Piątkiem - ocenia.

- Wii U potrzebuje rozpędu, a taki może zapewnić konsoli Super Mario 3D World. Pomocne mogą okazać się również zaplanowane na przyszły rok Mario Kart i Super Smash Bros., jak również nowe zestawy konsoli z grami oraz dalsza obniżka cen - dodaje Pidgeon.

Komentarze
19
Kafar
Gramowicz
22/11/2013 13:06

Dnia 22.11.2013 o 11:35, TobiAlex napisał:

I tu się mylisz.

Liczby pokazują i jeszcze pokażą że mam racje ;)

TobiAlex
Gramowicz
22/11/2013 11:35

> Nowa generacja wystartowała, żaden tytuł nie przyciągnie nowych graczy do Wii U jak każdyI tu się mylisz.

Usunięty
Usunięty
21/11/2013 23:50

Jestem ciekaw kiedy Nintendo wyda kolejną konsolę stacjonarną. Co prawda przyszła generacja raczej nie będzie trwała 7/8 lat jak obecna ale 5/6 to na pewno, za 2 lata pewnie wyjdzie Zelda wyciskająca 100% możliwości i Wii U już nic nie zostanie. Czyżby dwie konsole w jednej generacji? :)
Trwa Wczytywanie