Multiplayer w Assassin's Creed IV: Black Flag bez bitew morskich - wiemy dlaczego

Patryk Purczyński
2013/10/25 10:25
6
0

Choć piractwo i żegluga to motywy przewodnie Assassin's Creed IV: Black Flag, od długiego już czasu wiadomo, że bitwy morskie nie zostaną uwzględnione w trybie wieloosobowym. Ubisoft wreszcie wyjaśnił tę decyzję.

Multiplayer w Assassin's Creed IV: Black Flag bez bitew morskich - wiemy dlaczego

- Jest kilka rzeczy, które nas od tego powstrzymują - to odpowiedź głównego projektanta Tima Browne'a na pytanie, dlaczego multiplayer w Assassin's Creed IV: Black Flag nie uwzględnia bitew morskich. - Zespół z Szanghaju potrzebował trzech lat tylko na opracowanie fizyki wody w kampanii Assassin's Creed III. To daje obraz, jak wiele pracy wymaga ta kwestia - wyjaśnia Browne.

- Siedmiokrotne odtworzenie tego jest techniczną niemożliwością. Zastanawialiśmy się nad tym, czy warto to zrobić, ale po prostu nie jesteśmy w stanie - dodaje. Kwestie techniczne nie są jednak jedynym powodem, dla którego bitwy z udziałem okrętów w multiplayerze Assassin's Creed IV: Black Flag się nie pojawią.

GramTV przedstawia:

- Ważne jest również DNA trybu wieloosobowego w Assassin's Creed. Czy chodzi w nim o wcielenie się w kapitana statku? Nie, chodzi o bycie niesamowitym asasynem, najlepszym ze wszystkich - stwierdza główny projektant "czwórki".

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
25/10/2013 14:30

Może zacznijmy od tego, że multi w AC od czasów Brotherhooda jedzie na tej samej, uproszczonej wersji właściwego silnika. SP i MP to w każdej części dwie oddzielne gry, z oddzielnym sterowaniem i oddzielnymi zasadami.Prawda jest taka, że już przy AC III powinien być wprowadzony pełnoprawny coop na silniku singlowej części gry. Bez coopa w AC IV Ubi marnuje potężny potencjał.

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 11:52
Dnia 25.10.2013 o 11:06, NemoTheEight napisał:

> Chodzi o to że fizyka wody musi być obliczana dla każdego gracza z osobna. Twórcy chcą > w ten sposób zrobić aby każdy w swojej grze miał tą samą fizykę wody. To coś jak fizyka > wody w grze Battlefield 4 gdzie każdy widzi te same fale wodne itp. Twórcy bardzo chwalą > sobie ten ficzer i jak do tej pory tylko im się to udało zrobić. Tak, tylko, że w AC dodatkowo dochodzi sztorm, wpływ wiatru na żaglowiec (w BF są chyba statki na śrubę, na które kierunek wiatru nie ma dużego wpływu) i większe fale. To nie miałoby sensu, gdyby 2 statki na tej samej mapie w tym samym czasie były spychane przez wiatr w 2 strony, do tego byłyby obok siebie, a tylko jeden byłby zalewany przez wielką falę, której pozostali gracze w ogóle by nie widzieli.

Pytał tylko o wodę xD

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 11:06
Dnia 25.10.2013 o 11:02, saromontes napisał:

Chodzi o to że fizyka wody musi być obliczana dla każdego gracza z osobna. Twórcy chcą w ten sposób zrobić aby każdy w swojej grze miał tą samą fizykę wody. To coś jak fizyka wody w grze Battlefield 4 gdzie każdy widzi te same fale wodne itp. Twórcy bardzo chwalą sobie ten ficzer i jak do tej pory tylko im się to udało zrobić.

Tak, tylko, że w AC dodatkowo dochodzi sztorm, wpływ wiatru na żaglowiec (w BF są chyba statki na śrubę, na które kierunek wiatru nie ma dużego wpływu) i większe fale. To nie miałoby sensu, gdyby 2 statki na tej samej mapie w tym samym czasie były spychane przez wiatr w 2 strony, do tego byłyby obok siebie, a tylko jeden byłby zalewany przez wielką falę, której pozostali gracze w ogóle by nie widzieli.

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 11:03

> Niech ktoś obeznany z grami mi powie, o co chodzi w tej odpowiedzi.>> Potrzebowali trzy lata na fizykę wody. OK, no to mamy fizykę wody, chociaż nie widzę> związku przyczynowo-skutkowego z multiplayerem. Gracz pływa statkiem po singlu, więc> w multi robimy zamiast wrogów-botów wrogów-żywych graczy. Po prostu pozwalamy im się> podłączyć i wejść w skórę bota.Ta, tyle, ze trzeba by jeszcze zsynchronizować jej fizykę, tak, żeby na każdym komputerze tak samo wiał wiatr, czy tak samo nadchodziły większe fale. Choć to dąłoby się załatwić kasując sztormy i wiatr, ale o ile sztorm by gracze przeżyli, to za brak wpływu wiatru b dostałoby po uszach.>> DNA trybu wieloosobowego. Gra ma być grywalna. Jeżeli będzie więcej radochy z pływania,> czemu ma nie być pływania? wtf?>Ponieważ multi nie jest o kapitanach statków. Poza tym to zmniejszyłoby liczbę umiejętności i uprościłoby grę. Jak chodzisz to możesz wszystko.: ukryć się, skorzystać z "przerywacza pościgu" (wszystkie zatrzaskujące się drzwi, itp.), rzucić bombą, czy coś. a podczas walki na morzu? Tylko pływasz szybciej, wolniej, skręcasz, czy używasz jakieś tam amunicji. Przy 1 statku element taktyczny odpada. W efekcie albo gra sprowadziłaby się do wymiany ognia miedzy statkami pływającymi w kółko, albo gracze masowo abordażowali by, co sprowadziłoby grę do tego samego co na lądzie, tylko na małym pokładzie statku. No jeszcze Ubi mógłby zrobić taktyczne multi z fortami, zasadzkami, itp. ale to w ogóle nie miałoby nic wspólnego z Assassin''s Creedem.

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 11:02

Chodzi o to że fizyka wody musi być obliczana dla każdego gracza z osobna. Twórcy chcą w ten sposób zrobić aby każdy w swojej grze miał tą samą fizykę wody. To coś jak fizyka wody w grze Battlefield 4 gdzie każdy widzi te same fale wodne itp. Twórcy bardzo chwalą sobie ten ficzer i jak do tej pory tylko im się to udało zrobić. Tutaj po prostu kłania się wiedza na temat budowania kodu sieciowego, bo multi to nie to samo co singiel w sferze programowej.

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 10:44

Niech ktoś obeznany z grami mi powie, o co chodzi w tej odpowiedzi.Potrzebowali trzy lata na fizykę wody. OK, no to mamy fizykę wody, chociaż nie widzę związku przyczynowo-skutkowego z multiplayerem. Gracz pływa statkiem po singlu, więc w multi robimy zamiast wrogów-botów wrogów-żywych graczy. Po prostu pozwalamy im się podłączyć i wejść w skórę bota.DNA trybu wieloosobowego. Gra ma być grywalna. Jeżeli będzie więcej radochy z pływania, czemu ma nie być pływania? wtf?Im więcej słyszę o tej grze, tym bardziej jestem rozczarowany.