Silnik Ignite pozwala EA Sports inwestować i ulepszać jeden kod

Paweł Pochowski
2013/08/26 10:10
3
0

Okazuje się, że prawdziwą wartością silnika Ignite nie jest grafika rodem z konsol nowej generacji, a fakt, że zespoły EA Sports pracują nad nim razem.

Silnik Ignite pozwala EA Sports inwestować i ulepszać jeden kod

Andrew Wilson, wiceprezydent EA Sports w rozmowie z IGN opowiedział o kulisach prac nad silnikiem Ignite, który napędza next-genowe produkcje tego studia. Zauważa, że jak dotąd każda z ekip pracowała nad silnikiem do swoich gier w osobności, co przede wszystkim wiązało się z większymi kosztami. I choć zespoły ze sobą współpracowały, z różnych przyczyn nie ze wszystkiego mogły korzystać. Co więc z tego, że ludzie od FIFY włożyli sporo pracy w fizykę, co także kosztowało wiele pieniędzy, skoro później np. ekipa od Maddena nie mogła z tego skorzystać.

- W tym, co zrobiliśmy tym razem, nie chodzi o to, by mieć jeden silnik, choć trzeba przyznać, że było to podstawą do wprowadzanych zmian, głównie chodzi jednak o to, by wspólnie inwestować w jeden pojedynczy kod silnika. Żeby uświadomić sobie faktyczną wartość Ignite pomyślcie o tym, że zwielokrotni on wytężony efekt prac trzech, pięciu czy nawet siedmiu różnych zespołów, które razem będą nad nim pracować. To jest jego prawdziwa wartość - przyznał Andrew.

GramTV przedstawia:

Trzeba EA Sports przyznać, że poszło po rozum do głowy. Gdy faktycznie pomyśli się o tym, że każda ze sportowych gier tego studia wymagała osobnych silników, co pochłaniało osobne koszta, a teraz wszystkie ekipy razem będą ulepszać jeden silnik trudno nie przyznać, że wpłynie to nie tylko pozytywnie na koszta produkcji, ale także na wydawane gry. W końcu dajmy na to zespół od FIFY będzie mógł skorzystać z gotowej innowacji opracowanej przy okazji prac nad inną grą, co przede wszystkim oszczędzi mu masy czau, który zostanie spędzony chociażby nad dodatkowym testowaniem i ulepszaniem produkcji. I w tym momencie stworzenie jednego silnika wspólnymi siłami wydaje się być naprawdę sensowne.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
26/08/2013 13:19

> Widziałem wersję na X1/PS4 i muszę powiedzieć, że to to samo co na obecnej generacji.> Robią frajerów w bambuko od lat. KONAMI zrobiło w tym roku całkiem przyzwoitą grę ale> to chyba nadal za mało. FIFA jest zbyt popularna. I tak ją kupią bez względu na wszystko.Też widziałem, ale wg mnie jest różnica pomiędzy fifami 14 na nowe i obecne konsole.

Usunięty
Usunięty
26/08/2013 12:31

Widziałem wersję na X1/PS4 i muszę powiedzieć, że to to samo co na obecnej generacji. Robią frajerów w bambuko od lat. KONAMI zrobiło w tym roku całkiem przyzwoitą grę ale to chyba nadal za mało. FIFA jest zbyt popularna. I tak ją kupią bez względu na wszystko.

Veth
Gramowicz
26/08/2013 10:59

"Silnik Ignite pozwala EA Sports inwestować i ulepszać jeden kod" - wychodzi na to, że co roku będą dopisywać po 2 linijki (+ lepsza grafika i aktualizacja składów)... :)!
Trwa Wczytywanie