News

Termin konferencji Microsoftu na gamescomie ujawniony

Patryk Purczyński, 27.07.2013 12:16 33

O tym, że ferajna Xboksa One w drugiej połowie sierpnia zjedzie do Kolonii, wiemy dobrze od kilku tygodni. Wiemy już, kiedy należy się spodziewać konferencji Microsoftu.

Wygląda na to, że najbardziej ekscytującym dniem z całego tegorocznego gamescomu - przynajmniej dla obserwatorów z zewnątrz - będzie 20 sierpnia, czyli dzień przed otwarciem imprezy. Wówczas będziemy bowiem świadkami kolejnej już rundy korespondencyjnego starcia producentów konsol następnej generacji. Microsoft zabukował sobie ten sam dzień, co wcześniej Sony.

Na razie nie wiadomo niestety, o której godzinie gigant z Redmond rozpocznie nadawanie z Kolonii. Nie wiemy również, czy konferencja producenta Xboksa One odbędzie się przed czy po pokazie konkurentów z Dalekiego Wschodu (Sony rozpocznie o godz. 19.00 czasu polskiego). Pewne jest natomiast, że Microsoft poruszy kwestię polityki wydawania gier przez producentów niezależnych.

Warto również pamiętać, że oprócz Sony i Microsoftu konferencję przed gamescomem przeprowadzi także Electronic Arts. Z grona firm, które zaszczyciły nas pokazami na E3 wykruszył się zatem jedynie Ubisoft.

najnowsze