Assassin's Creed tylko w czasach współczesnych? "Zawsze jest taka szansa"

Mateusz Stanisławski
2013/07/20 15:55
25
0

Rozważań na temat tego, gdzie mogłaby rozgrywać się akcja kolejnych odsłon serii Assassin’s Creed, ciąg dalszy. Może faktycznie warto porzucić wycieczki do przeszłości i skupić się wyłącznie na czasach dzisiejszych?

Assassin's Creed tylko w czasach współczesnych?

– Zawsze istnieje taka opcja, ale jednak bardzo mocną stroną serii są historyczne „wycieczki” – tak Darby McDevitt, autor scenariuszy do kilku odsłon cyklu Assassin’s Creed, odpowiedział na pytanie dotyczące szans na przygotowanie części, której akcja rozgrywałaby się w czasach współczesnych. W innej wypowiedzi McDevitt zdradził, że z jego punktu widzenia szczególnie interesujące są klimaty feudalnej Japonii.

W jednym z naszych wcześniejszych artykułów przedstawiliśmy Wam 10 okresów historycznych, w których mógłby zostać osadzony kolejny odcinek serii Ubisoftu. Wśród pomysłów znalazły się między innymi XVI-wieczne Chiny, Starożytny Egipt, Carska Rosja i wspomniana feudalna Japonia. Macie jeszcze jakieś interesujące propozycje?

GramTV przedstawia:

Komentarze
25
mistrz_geralt
Gramowicz
21/07/2013 22:02

niech zrobią assasyna w przyszłości, a desmond byłby kolejnym bochaterem uniwersum mass effect haha :P

Szmaragd
Gramowicz
21/07/2013 17:37

Żeby akcja Assassin''s Creed działa się na Półwyspie Koreańskim w Korei mało gier wychodzi o tym kraju strzelanki i strategie o 2 wojnie światowej

Darkstar181
Gramowicz
21/07/2013 11:23

Po pierwsze, jakby kto nie zauważył lada moment premiera Watch Dogs Ubisoftu, która jest takim właśnie Assasynem we współczesności. Macie odpowiedź czemu do tej pory nie ma takich czasów w AC.Po drugie, jak już pisał Ring5... co to za pomysł ? Najlepiej to by było wywalić w cholerę te psujące klimat wstawki we współczesności typu foteliki, irytyjuący brytyjczyk, itp. Wczuwam się w dany okres historyczny, w otaczające mnie postacie, a tu pstryk, mam łazić po jakimś placu budowy i rozmawiać o końcu świata z babką która ma słuchawki na głowie.Po trzecie, jest jeszcze Hitman.

castlerock
Gramowicz
21/07/2013 09:06

w czasach współczesnych... :D:D niech zrobią jeszcze Gothic w w XXI wieku. Komus nieźle odwala.

Ring5
Gramowicz
21/07/2013 08:58

A ja bym jednak uprzejmie prosil, by wywalic w diably wspolczesne elementy, foteliki dentystyczne, na ktorych Desmond przesiaduje i skupic sie tylko i wylacznie na wydarzeniach z jednej epoki. Nie jako "wspomnieniach", bo to juz sie nud e jak flaki z olejem robi, ale po prostu ulokowac gre w danym okresie historycznym i juz. Od poczatku do konca gramy jako postac z tamtego okresu, bez rozwalajacych klimat wstawek ze wspolczesnosci. To by wyszlo grze tylko na dobre...

1qazxsw
Gramowicz
21/07/2013 01:17

> Może z mojego punktu widzenia wydaje się to pewnego rodzaju marzeniem, gdyż jestem fanem> czasów Cezara, Spartakusa i ogólnie Cesarstwa Rzymskiego dlatego uważam że właśnie osadzenie> kolejnej części Assasin''s Creed byłoby ciekawe jako np. losy właśnie wspomnianego przeze> mnie Spartakusa lub osoby podobnej jemu.Po chwili zastanowienia bardzo podobałyby mi się klimaty Króla Artura czyli Avalon i te sprawy bądź czasów Króla Ryszarda i walki Assasyna Robina ? z księciem Janem. Co wy na to?

1qazxsw
Gramowicz
21/07/2013 01:03

Może z mojego punktu widzenia wydaje się to pewnego rodzaju marzeniem, gdyż jestem fanem czasów Cezara, Spartakusa i ogólnie Cesarstwa Rzymskiego dlatego uważam że właśnie osadzenie kolejnej części Assasin''s Creed byłoby ciekawe jako np. losy właśnie wspomnianego przeze mnie Spartakusa lub osoby podobnej jemu.

Sherem
Gramowicz
20/07/2013 23:42

Był komiks o rosyjskim asasynie z okresu rewolucji październikowej. Z tego co pamiętam, to jego prawnuk przyczynił się do zniszczenia zakonu w "dzisiejszych" czasach.

fablish
Gramowicz
20/07/2013 23:37

Nieźle się chłopaki rozkręcają;) Najpierw średniowiecze, później coraz bliżej współczesności... jak tak dalej pójdzie, to albo znów cofniemy się w czasie, tym razem do starożytności, albo... Właśnie ciekawe co wtedy chłopaki wymyślą...

UnEsCo
Gramowicz
20/07/2013 22:48

Polska za czasów Potopu. Ludzie, którzy chodź trochę uważali na lekcjach historii (lub studiach historycznych) od razu wiedzieli by dlaczego.Co do teraźniejszości? Pasował mi ten podział, że część historii działa się w przeszłości, a część w miejwięcej teraźniejszości. Chociaż historię Desmonda całkowicie zepsuli. Przede wszystkim w "Trójce", ale przez skok na kasę graczy w postaci Brotherhooda i Revelation całkowicie zaburzyli fajną fabułę, która mogła z tego naprawdę wyniknąć. Jakby to zrobili poprawnie to BY BYŁO ZUPEŁNIE INACZEJ. Ale nie jest. I nic dziwnego. Jak AC wychodzi co roku, to kto ma czas na wymyślanie dobrej fabuły, skoro jak dadzą w łapę recenzentom to i tak nic im się nie stanie? A gracze? I tak kupią odgrzewany kotlet. Dlaczego? Bo oczekują czegoś lepszego po tej serii.

Bodzio-Gracz
Gramowicz
20/07/2013 22:41

Assassin''s Creed w czasach dzisiejszych - Brzmi dość interesująco :-).

FlankerD
Gramowicz
20/07/2013 22:12

Czasy walki Żołnierzy Wyklętych.

Usunięty
Usunięty
20/07/2013 19:57

"Kiedy potęga Rzeczpospolitej dosięgła zenitu"-Złoty wiek Obojga narodów dlaczego by nie ;) ^^

Arumantis
Gramowicz
20/07/2013 19:33

Tylko współczesnym Assasynom mówię NIE. Przerywniki ze współczesności dotychczas złe jakieś aż tak bardzo nie były, ale zdecydowanie wolę historyczną część gry, dodatkowo jest tyle epok że spokojnie można by jakąś wybrać, gier osadzonych w XX i XXI wieku jest dużo a tych historycznych mniej (nie mówię o RTS itp.)

LastOrder
Gramowicz
20/07/2013 18:54

Tak Assasyn w Egipcie chyba będzie po piramidach skakał ... Ale byłby hejt na grę samym Desmondem . Jedyny współczesny parkour będzie w ME ...

deamon-pl
Gramowicz
20/07/2013 18:43

asasyni w prehistorii... afera po miedzy plemieniem A i B vs wielki bóg kosmita komedia bo seria zatraciła klimat od 2 cześć zaczęli bawić w epoki .

ZawiszaTheBlack
Gramowicz
20/07/2013 18:28

III Rzesza! :D

maggit
Gramowicz
20/07/2013 18:01

*Cough*, *cough*, Watch Dogs w pewnym sensie wygląda na współczesnie Assassin''s Creed.

Brunne_R
Gramowicz
20/07/2013 17:55

Dla mnie osobiscie najlepsza opcja jest powrot do Europy.Rosja w czasie wybuchu Rewolucji Pazdziernikowej. Moskwa, Kreml, Plac Czerwony, Sankt Petersburg, Czerwoni, Biali, Syberia z tundra i tajga, carska rodzina,,,Kusi tez Daleki Wschod, tam jeszcze nie bylo akcji Assasina.

QST07
Gramowicz
20/07/2013 17:28

Ja byłbym za czyms w rodzaju starożytnego Egiptu, Mezopotamii, lub Grecji/Rzymu. Nie wiem tylko jak możnaby było wsadzić tam wątek templariuszy, może jakieś zalążki, ewentualnie początki. Tylko wtedy po co Asasyni? A może by tak, osadzić grę w przyszłości, Assasin''s Effect xd

PokerMorda
Gramowicz
20/07/2013 17:11

Assasin niech zostanie w przeszłości. Z tego co pamiętam, Desmond jako postać był dość krytykowany w kilku odsłonach cyklu...

Pampereczek
Gramowicz
20/07/2013 17:07

A niech robio te asasyny we wszystkich możliwych realiach, no bo kto gra w AC dla fabuły?

CDRV
Gramowicz
20/07/2013 17:03

Ostatni assassin mial troche momentow wspolczensych i trzeba rzryznac ze trzyaml poziom. Taka gra bylaby dobra ale czymby roznila sie od Watch Dogs??Uwazam ze jesli juz trzeba, rozdzielic okresy na te dwie gry tzn Watch Dogs niech okupuje nasze czasy i przyszlosc a assassins niech dzieje sie tylko w przeszlosci to i tak mase czasu...Moznaby zrobic gre w swiecie Rzeczpospolitej Obojga Narodow...W kazdym razie najlepsze okresy dla assasinow to od starozytnosci do sredniowiecza i ewentualnie nowozytnosc a potem... Maksymalnie do okresu Wojen Napoleonskich a pozniej juz straciloby klimat. To wciaz bylaby dobra gra ale assasins stoi glowie zwiazkami z przeszloscia i pchanie go do przyszlosci sprawi ze zatraci swa wyjatkowosc...

Kraju
Redaktor
20/07/2013 16:51

Cesarska Rosja i feudalna Japonia to najlepsze pomysły. Już czuję klimat mroźnej Rosji i te walki z szogunatem w feudalnej Japonii.

Stefan_Skellen
Gramowicz
20/07/2013 16:23

Ile razy można o tym gadać i wymieniać różne historyczne realia?