Wkrótce ruszą eliminacje do GT Academy 2013

Małgorzata Trzyna
2013/06/17 22:39
4
0

Firmy Nissan i Sony Computer Entertainment Polska ogłosiły, iż 2 lipca rozpoczną się eliminacje do drugiej w Polsce i piątej na świecie edycji Gran Turismo Academy. Zwycięzca weźmie udział w elitarnych zawodach i zasiądzie za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo.

Wkrótce ruszą eliminacje do GT Academy 2013

W tym roku Polska po raz drugi w historii GT Academy weźmie udział w europejskich rozgrywkach i zmierzy się z Czechami, Słowacją i Węgrami. Udział w eliminacjach można wziąć na dwa sposoby: za pośrednictwem sieci PlayStation Network lub podczas eliminacji na żywo, które zostaną zorganizowane przez polski oddział PlayStation. W naszym kraju zostanie wyłonionych 4 zwycięzców rozgrywek online oraz 2 zwycięzców rozgrywek podczas imprez na żywo.

Eliminacje online rozpoczną się 2 lipca o godzinie 10:00 czasu polskiego i potrwają do 29 lipca do godziny 0:59. By wziąć w nich udział, należy pobrać nowe (darmowe) GT Academy Qualification, oparte na wersji demonstracyjnej Gran Turismo 6. Na uczestników czeka wiele wyzwań, od prowadzenia Nissana z napędem na tylną oś i pokonywania zakrętów z dużą prędkością do ustanawiania najlepszych czasów na trasie, jadąc w trudnych warunkach pogodowych. Ośmiostopniowe kwalifikacje zostały zaprojektowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo, Kazonuri Yamauchiego.

Z kolei eliminacje na żywo odbędą się według następującego harmonogramu:

LPMiejsceData
1GDAŃSK: Galeria Bałtycka29-30.06
2POZNAŃ: C.H. Malta6-7.07
3KRAKÓW: Galeria Krakowska13-14.07
4WROCŁAW: C.H. Magnolia20-21.07
5WARSZAWA: Złote Tarasy27-28.07
6KATOWICE: Silesia3-4.08

GramTV przedstawia:

By wziąć udział w zawodach, należy spełnić cztery warunki: mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy, mieć dostęp do systemu PS3 (w domu lub podczas imprez na żywo), połączonego z internetem, a także posiadać konto w sieci PSN. Zwycięzcy wezmą udział w Wielkim Finale grupowym, który odbędzie się w sierpniu. Wielki Finał nie będzie już odbywał się w przestrzeni wirtualnej – uczestnicy zasiądą w kokpitach prawdziwych samochodów wyścigowych Nissana.

Zwycięzcy rywalizacji na szczeblu grupowym zostaną zaproszeni do udziału w emocjonującym międzynarodowym finale na torze Silverstone, który stał się bazą obozu wyścigowego GT Academy. Zwycięzcy poszczególnych zawodów przejdą specjalny intensywny program szkoleniowy dla kierowców, uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Będą oni mieli możliwość zdobycia kwalifikacji do imprezy, w której mogą wygrać najcenniejszą z nagród: udział w pełnym sezonie rywalizacji w najbardziej elitarnych zawodach za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo. W ubiegłym roku w Międzynarodowym Finale GT Academy na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii udział wzięli dwaj Polacy: Tomasz Bogusławski i Krystian Korzeniowski.

Zainteresowanych zapraszamy na strony www.facebook.com/GTAcademy i www.gran-turismo.com, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje na temat dołączenia do GT Academy Europe 2013.

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
18/06/2013 13:24

Ostatnim razem zakończyłem eliminacje poza pierwszym tysiącem. Może tym razem mi pójdzie lepiej. Trzymam kciuki za rodaków i oby wam zbytnio kółka nie uciekały na zakrętach. ;)

Veth
Gramowicz
18/06/2013 07:07

No zobaczymy :D trzeba sobie skilla przypomnieć...

Usunięty
Usunięty
18/06/2013 00:18

Juz niedlugo ^^ Ciekawe jak Polska tym razem wypadnie, debiut byl dobry, atmosfera rywalizacji cudna, nie moge sie doczekac >:D
Trwa Wczytywanie