E3 2013: Tech demo The Dark Sorcerer na PS4 w pełnej krasie. Piękne i zabawne

Patryk Purczyński
2013/06/12 09:51
4
0

Na wczorajszej konferencji Sony mogliśmy podziwiać fragment tech dema The Dark Sorcerer. Firma udostępniła całą, dwunastominutową prezentację w sieci - i jest na co popatrzeć.

E3 2013: Tech demo The Dark Sorcerer na PS4 w pełnej krasie. Piękne i zabawne

Każda postać zbudowana z niemal miliona polygonów, 350 MB tekstur i około 40 shaderów. Shadery oparte na fizyce, wolumetryczne oświetlenie, pełny HDR (High Dynamic Range), stopniowanie kolorów, fizyczne soczewki, zmiany w oświetleniu pokazywane w czasie rzeczywistym (wziąwszy również pod uwagę zmiany wywołane przez "efekty specjalne") - oto tech demo The Dark Sorcerer w telegraficznym skrócie.

Pokaz, którego fragment można było zobaczyć podczas konferencji Sony poprzedzającej targi E3, został przygotowany przez Quantic Dream. - Na PS4 wszystko wygląda świetnie, ponieważ konsola oferuje moc, jaka dotąd była nieosiągalna - mówi David Cage. - Czujemy, że kroczek po kroczku zbliżamy się do jakości obrazów, jakie można podziwiać na filmach generowanych komputerowo - stwierdza.

- Silnik PS4, na którym oparty został The Dark Sorcerer to dopiero pierwsza wersja, w której brakuje jeszcze wielu funkcji przewidzianych dla wersji finalnej. To demo jest tylko pierwszym testem, który pod względem jakości wizualizacji wypada znacznie gorzej w stosunku do tego, co zamierzamy osiągnąć w naszej następnej grze - dodaje szef Quantic Dream.

GramTV przedstawia:

Poniższy materiał warto obejrzeć nie tylko z uwagi na walory graficzne, ale także ze względu na poczucie humoru twórców. Niektóre sceny i gagi potrafią wywołać istne salwy śmiechu.

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
12/06/2013 14:13

Hehe... Filmik z jajem.O jakości grafiki już nie będę się wypowiadał, bo to każdy może zobaczyć i być tak samo pod wrażeniem jej jakości jak i ja.Ale filmik serio super ze względu na scenariusz. No i postać goblina wymiata :D

Usunięty
Usunięty
12/06/2013 13:00

Dobra rzecz, efekty wyrabiaja, jest goblin :) To moglby byc niezly material na gre w stylu QD, czarna komedia czy cos.. W kazdym razie wypas demko, o wiele ciekawsze niz te tendencyjne i ponure dema UE4, oby wiecej takich;

Lordpilot
Gramowicz
12/06/2013 10:31

Kurcze jak ten świat gna do przodu, a technologia wręcz w szalonym tempie ;-)Heh, pierwsze co mi się przypomniało po obejrzeniu tego techdema, to moja reakcja po zagraniu w demo Max Payne (pierwszej części, tej od Remedy). Byłem wówczas gotów obwieścić swiatu*, że oto nastał czas fotorealistycznej grafiki i lepsza to już ona nie będzie. Nie mogłem uwierzyć wówczas, że mój blaszak jest w stanie wygenerować coś takiego :). Zresztą... po ujrzeniu (wcześniej) tego samego dema u kuzyna na jakiejś Rivie TNT, z automatu zainwestowałem w jakiegoś wykastrowanego GeForce 2 MX, żeby nie tracić efektów cząsteczkowych ;-).* Na szczęscie z obwieszczaniem czegokolwiek się wstrzymałem ;-) Przynajmniej teraz nie muszę się tłumaczyć jak Bill G. z "640 kB pamięci, która wystarczy każdemu". Więc i teraz się wstrzymuje. Napisze tylko, że wygląda to techdemo bardzo zacnie :). No i jest śmieszne, Cage zdecydowanie powinien w końcu zrobić jakąś komedię ;-)
Trwa Wczytywanie