Informacje

Sam Fisher korzystałby z tableta do Wii U?

7 Piotr Bajda

Splinter Cell: Blacklist jak niemal wszystkie nadchodzące duże premiery Ubisoftu ukaże się także na Wii U. Jak z funkcji tableto-kontrolera skorzysta Sam Fisher? W niezbyt wyszukany sposób.

Sam Fisher korzystałby z tableta do Wii U? - obrazek 1

Niestety, Splinter Cell: Blacklist to kolejna gra powstająca z myślą o starszych konsolach, w której trzeba było jakoś upchnąć obsługę bajerów sprzętu Nintendo. W ten sposób nie da się ujarzmić potencjału żadnego urządzenia.

Jak sami widzicie. Nie ma tu ani jednego innowacyjnego czy pomysłowego rozwiązania. Sterowanie dronem, obraz z przylepnych kamerek na ekranie pada, oznaczanie wrogów. Fajnie, ale wszystko da się zrobić tak samo, a może nawet wygodniej bez "unikalnych zastosowań" kontrolera.

Marudzę, bo takie ZombiU pokazuje, że można inaczej, a przede wszystkim lepiej. Jeśli kiedyś doczekamy się przełomowego wykorzystania padleta, to będzie to dopiero w grze od Nintendo.

Sterowanie to w zasadzie jedyna różnica między poszczególnymi wersjami Splinter Cell: Blacklist. Premiera gry w sierpniu.

7 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
kauach

TABLETU chyba....

Odpowiedz
dasar

Sterowanie dronem można zrobić na padzie od ps3

Odpowiedz
G TobiAlex

> Sterowanie dronem można zrobić na padzie od ps3

Pewnie, że można, tyle że padlet lepiej wygląda :D Zastanawiam się między wersją na PC a Wii U.

Odpowiedz
Boro666

Wii U to taki bajer dla smarkaczy. Nintendo niestety nie sprzedaje sie z uwagi na switne tytuly, tylko na bazie sprytnego marketingu ukierunkowanego na podatny grunt - bezmyslna konsumencka mase, ktora slepo poddaje sie modom kreowanym przez koncerny. Od razu bylo wiadomo, ze nowy kontroler bedzie calkowitym bezsensem i wygodniej bedzie grac uzywajac tradycyjnych metod.

Odpowiedz
G TobiAlex

> Wii U to taki bajer dla smarkaczy. Nintendo niestety nie sprzedaje sie z uwagi na switne
> tytuly, tylko na bazie sprytnego marketingu ukierunkowanego na podatny grunt - bezmyslna
> konsumencka mase, ktora slepo poddaje sie modom kreowanym przez koncerny. Od razu bylo
> wiadomo, ze nowy kontroler bedzie calkowitym bezsensem i wygodniej bedzie grac uzywajac
> tradycyjnych metod.

Nie wiesz w ogóle o czym mówisz. I zapewne wypowiadasz się nawet nie grając / trzymając w ręce padleta. Więc nie mamy o czym dyskutować. A takie gry jak Xenoblade CHronicles, The Last Story, Pandoras Tower są czymś niesamowitym i takich gier a nawet podobnych do nich, próżno szukać na "uber" konsolach, gdzie w grach tylko numerki się zmieniają.

Odpowiedz
G Bracio

Ta seria się skończyła. Nie, nie chodzi mi o wykorzystanie tabletu dla WiiU, bo to fajny pomysł który w jakiś sposób urozmaica doświadczenia płynące z gry dla tych którzy nie są fanami pierwszych trzech dosłon. Chodzi mi o to, że ta gra stara się być kompromisem pomiędzy starymi odsłonami serii a najnowszą odsłoną- Conviction. Nie wiem jak wy, ale dla mnie formułę zaprezentowaną w CT można było dalej rozwijać. No, ale niestety ktoś wpadł na pomysł by zrobić grę dla większej grupy odbiorców. Aktualnie na gameplayach gra wygląda bardzo komicznie ;]. Zbyt dynamiczna, skradanie strasznie uproszczone. No, ale jak to Jade Raymond określiła, gra ma być nastawiona przede wszystkim na "płynny, współczesny styl rozgrywki". Współczesny styl rozgrywki to uproszczenia na poziomie gameplayu oraz map ;].

Odpowiedz
Boro666

> Nie wiesz w ogóle o czym mówisz. I zapewne wypowiadasz się nawet nie grając / trzymając
> w ręce padleta. Więc nie mamy o czym dyskutować. A takie gry jak Xenoblade CHronicles,
> The Last Story, Pandoras Tower są czymś niesamowitym i takich gier a nawet podobnych
> do nich, próżno szukać na "uber" konsolach, gdzie w grach tylko numerki się zmieniają.
Mialem stycznosc i jest jakims nieporozumieniem. Po pierwsze odwraca uwage od ekranu TV, co jest jakims absurdemm, po drugie jest ciezki a sam wyswietlacz ma dosc mierna jakosc, nie wspominajac o marnym rozmiarze. Juz ciekawszym gadzetem bylyby wibrujace gacie jak dostajesz po tylko od grzybkow z 50 czesci oklepanego i odgrzewanego do znudzenia Mario.Zreszta Xenoblede tez ciagna do znudzenia. Pandoras Tower? Toz to jest 1500 klon Final Fantasy, ktory niczym szczegolnym nie wyroznia sie z tlumu innych jRPG. I to wlasnie na Nintendo najbardziej zmieniaja numerki ich podstawowych pozycji, a unikalnych gier jest bardzo malo.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?