Informacje

Usługa Minecraft Realms umożliwi wszystkim graczom posiadanie własnego serwera

2 Małgorzata Trzyna

Jeśli wasze komputery są za słabe albo łącze internetowe nie wystarczy, by znajomi mogli dołączać do waszych własnych serwerów Minecrafta, to już wkrótce będziecie mieli możliwość wykupienia usługi Minecraft Realms.

Usługa Minecraft Realms umożliwi wszystkim graczom posiadanie własnego serwera - obrazek 1
Minecraft

Koszt utrzymania własnego serwera będzie wynosił 10-15 dolarów miesięcznie. Minecraft Realms zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które chciałyby mieć serwer Minecrafta (dla PC lub urządzeń mobilnych) tylko dla znajomych, ale z tego czy innego powodu nie mogą go uruchomić na własnym komputerze.

Szef Mojanga, Carl Manneh, uważa, że w przyszłości nowa usługa będzie dla firmy głównym źródłem dochodów, a dzięki niej firma zarobi nawet więcej pieniędzy niż ze sprzedaży samej gry, czyli setki milionów dolarów.

- Nigdy nie próbowaliśmy sprzedawać niczego poza grą i drobiazgami – powiedział Manneh. – Ciekawe, czy społeczność będzie gotowa płacić za taką usługę. Jeśli tak, to Minecraft stanie się olbrzymim MMO, rozległym uniwersum składającym się z bardzo małych światów. Marzyliśmy o tym od dłuższego czasu.

Minecraft Realms na PC aktualnie znajduje się w fazie alfa, start bety planowany jest na maj.

Warto również wspomnieć, że łatka Redstone Update 1.5 do Minecrafta jest już dostępna na PC. Poniżej znajdziecie wideo prezentujące zmiany.

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Szyszek_PC

Trochę za drogie.

Odpowiedz
ZnaQ

trochę...? zdecydowanie za drogie. W Polsce taka usługa nie ma racji bytu, za 4.99zł/mies można postawić stabilny serwer na craftservie na 3 osoby.
Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby płacić ~50zł za serwer dla kilku osób, prawdopodobnie też z bardzo wysokimi pingami.

Ale żeby taka usługa była rzecz jasna nie mam nic przeciwko ;)

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?