News

Tomb Raider - wymagania sprzętowe, dodatkowe funkcje na PC i nowy poradnik przetrwania

Mateusz Stanisławski, 22.02.2013 13:30 18

Square Enix sprecyzował wymagania sprzętowe Tomb Raidera, które już prawie miesiąc temu pojawiły się na Steamie. Twórcy zapewniają, że poświęcili dużo czasu na optymalizację i że gra wykorzysta wszystkie zalety blaszaków.

Pecetową wersją obrabiało (czas przeszły na miejscu, gdyż gra jest już w złocie) nie tylko studio Crystal Dynamics, ale również ekipa z Nixxes. Mowa więc o firmach, które współdziałają ze sobą już od 15 lat i wydały ponad tuzin gier na pecety. Najświeższy owoc ich wspólnej pracy, blaszakowy Tomb Raider, zaoferuje między innymi lepsze niż na konsolach detale oparte na teselacji, podbajerowane filtry i efekty SSAO oraz wysokiej rozdzielczości tekstury, cienie i ubrania.

Nie zabraknie przy tym współpracy z AMD HD3D, AMD Eyefinity (obraz na sześciu monitorach przy wykorzystaniu jednej karty graficznej) oraz Steam Big Picture Mode. Integracja z platformą Valve to również zapisywanie stanu rozgrywki w chmurze, osiągnięcia, system matchmakingu i automatyczne aktualizacje. Rzecz jasna grać będzie można, wykorzystując albo klawiaturę i myszkę, albo pada.

Twórcy przy tym pamiętają o posiadaczach mniej wydajnych maszynek – zapewniają, że wiele opcji związanych z jakością wyświetlanego obrazu będzie konfigurowalna. Poniżej serwujemy już w pełni oficjalne minimalne i zalecane wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe Tomb Raidera:

  • system operacyjny Windows XP (Service Pack 3), Vista, 7 lub 8;
  • procesor AMD Athlon64 X2 2,1 GHz (4050+) lub Intel Core 2 Duo 1,86 GHz (E6300);
  • 1 GB pamięci RAM (2 GB w przypadku systemu operacyjnego Windows Vista);
  • karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 lub AMD Radeon HD 2600 XT (512 MB, DirectX 9).

Rekomendowane wymagania sprzętowe Tomb Raidera:

  • system operacyjny Windows Vista, 7 lub 8;
  • procesor AMD Phenom II X2 565 lub Intel Core i5-750;
  • 4 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 480 lub AMD Radeon HD 4870 (1 GB, DirectX 11).

Przypominamy, że premiera nowej produkcji studia Crystal Dynamics jest już tuż za rogiem – Tomb Raider w wersji zarówno na komputery osobiste, jak i konsole PlayStation 3 i Xbox 360 trafi do sklepów 5 marca. Poniżej możecie odpalić nowy poradnik przetrwania.

najnowsze