Tech

DualShock 3 nie będzie działać z PS4

Małgorzata Trzyna, 22.02.2013 18:26 17

Prezes Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, potwierdził, że PS4 będzie wspierało PS Move, ale nie kontroler PS3. Nie jest to zaskakująca wiadomość – DualShock 4 posiada nieco inne funkcje.

DualShock 4

Oglądając konferencję Sony mogliśmy przekonać się, że PS Move będzie można wykorzystywać, grając na PS4. Nowy kontroler, choć jest podobny do poprzedniego, różni się kilkoma szczegółami, ale są one na tyle istotne, że nie da się podpiąć DualShock 3 do PS4.

Sony zapowiedziało również, że stare gry z PSOne, PS2 i PS3 będzie można uruchomić na nowym urządzeniu dzięki technologii Gaikai, ale stare płyty do niczego się już nie przydadzą.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka - PlayStation 4 pozwoli na oglądanie filmów w 4K, ale w tak dużej rozdzielczości nie będzie można uruchamiać gier.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.