Felieton

Painkiller Hell & Damnation na konsole opóźniony - znamy nową datę premiery

Adam Berlik, 09 stycznia 2013 14:21 0

Niestety, mamy złe wieści dla posiadaczy Xboksa 360 i PlayStation 3, którzy czekają na debiut gry Painkiller: Hell & Damnation. Produkcja ta nie pojawi się na rynku zgodnie z planem i ukaże się kilka miesięcy później.

Nordic Games poinformował, że Painkiller Hell & Damnation od polskiego studia The Farm 51, zadebiutuje na konsolach dopiero 5 kwietnia – pierwotnie miał ukazać się 22 stycznia. Przypomnijmy, że gra dostępna jest na PC od października 2012 roku. Właściciele Xboksa 360 i PlayStation 3 w dniu premiery otrzymają możliwość zakupu edycji standardowej lub kolekcjonerskiej.

Czym spowodowany jest poślizg? Painkiller: Hell & Damnation trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3 z opóźnieniem, gdyż – jak tłumaczy Reinhard Pollice z Nordic Games – twórcy chcą, by edycje konsolowe nie odbiegały jakością wykonania od wersji pecetowej. Wprowadzają ponadto ostatnie poprawki do gry.

Painkiller Hell & Damnation to odświeżona wersja pierwszej odsłony serii, która bazuje na silniku Unreal Engine 3. Na naszych łamach znajdziecie już recenzję gry i materiał prezentujący pierwszy kwadrans z edycji na PC.

Untitled Goose Game z irytującą gęsią w roli głównej ukaże się nieco później niż zakładano
Space Engineers po pięciu latach wyjdzie z fazy Early Access
RPG akcji Eternity: The Last Unicorn od 1C wkrótce zabierze graczy do świata nordyckich mitów
Age of Wonders: Planetfall z datą premiery; zobacz zwiastun fabularny
najnowsze