Czy The Phantom Pain to Metal Gear Solid V?

Małgorzata Trzyna
2012/12/09 16:35

Uwadze graczy nie umknie nawet najmniejszy szczegół - doszukali się oni znacznej liczby tropów wskazujących na to, że The Phantom Pain jest powiązane z Metal Gear Solid V.

Czy The Phantom Pain to Metal Gear Solid V?

Podczas tegorocznej gali VGA zaprezentowano po raz pierwszy grę The Phantom Pain, która przykuła uwagę widzów interesującym zwiastunem. Na ekranie tytułowym do logo zostały dodane dziwne, wystające do góry linie, a jego litery zostały w niektórych miejscach przerwane. Jeden z użytkowników MGSForums, Gouda Jouji, nałożył na te „ozdoby” napis „Metal Gear Solid V”, który zdaje się idealnie pasować.

Jeden z niezależnych pisarzy, Alex Rubens, odnotował, że niektórzy ludzie należący do VIP-ów Konami, miało na sobie koszulki z logo The Phantom Pain i Moby Dick Studios (nie mówili nic na temat tego projektu, nie byli też Szwedami).

GramTV przedstawia:

Na oficjalnej stronie Moby Dick Studios znajduje się informacja, że jego szef nazywa się Joakim Mogren. Jego imię to anagram słowa Kojima, z kolei Mogren to klub footballowy w Montenegro – mieście, w którym zaczyna się akcja Metal Gear Rising: Revengeance.

Kolejnym nawiązaniem jest klatka z trailera Metal Gear Solid: Ground Zeroes, którą zauważył JeroenZM, z napisem: „from ‘FOX,’ two phantoms were born”. Ciekawe jest również to, że główny bohater The Phantom Pain przypomina Snake’a, a blizny na ich twarzach wyglądają bardzo podobnie.

I ostatnia wskazówka, nie mająca już nic wspólnego ze spekulacjami: The Phantom Pain zmierza na PS3 i Xboksa 360.

Komentarze
11
Usunięty
Usunięty
10/12/2012 09:47

Czy to MGS to nie wiem, ale wygląda cholernie dobrze i klimatycznie. Kolejna gra na którą zaczynam naprawdę niecierpliwie czekać.

naked_snake_27
Gramowicz
10/12/2012 09:46

A może to pierwszy z klonów BB? Może niewspomniany wcześniej i zapomniany przez serie? Ciekawe, co z tego wyjdzie?

Usunięty
Usunięty
09/12/2012 21:29

Dobra, tu było zuo. ;p
Trwa Wczytywanie