News

Pierwsze fabularne DLC do Sleeping Dogs ujawnione. Nieumarli w rolach głównych

Patryk Purczyński, 15.10.2012 09:59 12

Ekipie United Front Games najwyraźniej już udzieliła się atmosfera Halloween. Przygotowywane właśnie z myślą o tym dniu DLC do Sleeping Dogs postraszy bowiem iście grobową tematyką.

Sleeping Dogs

Square Enix i United Front Games zapowiedziały Nightmare in North Point, pierwsze fabularne rozszerzenie Sleeping Dogs. Przedstawi ono historię bazującą na chińskiej mitologii połączonej z obecnością zombie. Opowieść skupi się na członku jednego z gangów, torturowanym i zamordowanym przez Triady. Teraz powraca on do życia i planuje zemstę wraz z potężną grupą nieumarłych. Wei Shen musi zająć się tą sprawą.

Z zaprezentowanego podczas nowojorskiego Comic Conu dema wynika, że nieumarli po otrzymaniu śmiertelnego ciosu rozpłyną się w powietrzu, pozostawiając za sobą jedynie zieloną poświatę. Główny bohater będzie musiał stawić czoła nie tylko nim, ale także chińskim wampirom Jiang Shi. Wei Shen rozprawi się z nimi za pomocą miecza wykonanego z drewna brzoskwiniowego. Według chińskiej mitologii, tego rodzaju broń była wykorzystywana w egzorcyzmach taoistycznych.

Skąd pomysł na taką tematykę w rozszerzeniu Sleeping Dogs? Nightmare in North Point ma zaplanowany termin wydania na 30 października, czyli na Halloween. Square Enix chciało się tym samym wpasować w atmosferę tego szczególnego dnia. Dodatek powinien zapewnić kilka godzin zabawy.

Przypomnijmy, że Nightmare in North Point nie jest jedynym ogłoszonym DLC do Sleeping Dogs.

najnowsze