GRID 2 wreszcie ogłoszony! Mamy screeny i pierwszy trailer

Patryk Purczyński
2012/08/08 14:17

Po kilku latach oczekiwań wreszcie wiemy to oficjalnie - Codemasters pracuje nad wyścigami GRID 2, które zadebiutują w przyszłym roku na platformach obecnej generacji.

GRID 2 wreszcie ogłoszony! Mamy screeny i pierwszy trailer

- Grid powraca, a my zamierzamy sprawić, że wyścigi uliczne, torowe i drogowe znów będą ekscytujące - zapowiada producent wykonawczy Clive Moody. Mistrzowie Kodu wreszcie odkryli karty, zapowiadając GRID 2, które powstaje już od dwóch lat. Gra zmierza na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3, a jej debiut wyznaczono na przyszły rok.

- Naszą ogólną filozofią projektową jest to, że traktujemy wyścig jak postać, a nie konsekwencję umieszczenia samochodów na trasie. Wszystko co dzieje się w grze, odciska piętno na każdej kolejnej sekundzie, czemu towarzyszy wielka dramaturgia. Po raz kolejny przesuwamy granice, czego możemy dokonać dzięki nowym narzędziom, technologii i innowacji - stwierdza Moody, którego cytuje Eurogamer.

Codemasters nie zmienia jednak swojego silnika, a jedynie go rozwija - i właśnie na najnowszej odsłonie technologii EGO oparty zostanie GRID 2. Ma na tym skorzystać oczywiście grafika, ale także sztuczna inteligencja, prowadzenie pojazdu i model uszkodzeń.

Gracze ścigać się będą na trzech kontynentach: w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Trasy umiejscowiono w takich miastach, jak Miami, Paryż czy Abu Dhabi. Mistrzowie Kodu nie zapominają także o sieci społecznościowej RaceNet, z której dobrodziejstw skorzystają nabywcy GRID 2.

GramTV przedstawia:

Poniżej prezentujemy debiutancki zwiastun oraz pierwsze screeny z nowej gry wyścigowej Codemasters. Niestety, GRID 2 nie będzie grywalny na gamescomie. Pierwszą okazję do sprawdzenia możliwości tej produkcji będą miały osoby obecne na Eurogamer Expo 2012, do którego dojdzie w londyńskim Earls Court (jednej z aren igrzysk olimpijskich) między 27. a 30 września.

Komentarze
16
mtsach
Gramowicz
31/08/2012 10:54

Twórcy na Facebooku systematycznie wrzucają nowe screeny. Wrzuciliśmy wszystkie świeże grafiki do naszej galerii: http://www.gram.pl/galeria.asp?id=6124

Usunięty
Usunięty
09/08/2012 20:29

Ferrari (a konkretnie F430 GTC i 575 GTC) w pierwszym Gridzie też były, ale tylko w DLC na PS3.Nowy Grid? Nie, dziękuję, poczekam na pełnoprawnego następcę Toca Race Driverów.

Usunięty
Usunięty
08/08/2012 17:30

ci sami co za showdown byli odpowiedzialni...
Trwa Wczytywanie