MercurySteam nie zamierza ciągnąć w nieskończoność serii Castlevania

Małgorzata Trzyna
2012/07/25 10:14
4
0

Producent David Cox z MercurySteam zapewnił, że firma chce, by Castlevania: Lords of Shadow 2 okazało się hitem, ale po zakończeniu trzech części (w tym Mirror of Fate) nie ma żadnych planów kontynuowania serii.

MercurySteam nie zamierza ciągnąć w nieskończoność serii Castlevania

- Chcemy przedstawić naszą historię, a potem zająć się innymi rzeczami – powiedział Cox podczas rozmowy z Game Informerem. – Mamy interesującą opowieść do przekazania – opowieść o Draculi. Mamy zamiar pokazać ją z jego perspektywy i przedstawić ją graczom z jego punktu widzenia. Nie chcemy dalej wykorzystywać tej serii. Wierzę, że każda historia warta opowiedzenia powinna mieć satysfakcjonujące zakończenie. Ta takowe zakończenie posiada i kiedy zostanie przekazana, mam nadzieję, że naszym odbiorcom spodoba się saga, z unikatowym i interesującym podejściem do mitologii Castlevanii.

Cox powiedział podczas tegorocznych targów E3, że nie chce, by jego firma była kojarzona wyłącznie z Castlevanią i że jest dużo innych pomysłów i projektów, którymi chciałby się zająć.

GramTV przedstawia:

- Zawsze czuliśmy, kiedy staliśmy się odpowiedzialni za Castlevanię, że nie będzie tak zawsze – powiedział CoxNa szczęście mogliśmy robić swoje, ale zaskoczył nas sukces gry i nie mieliśmy pewności, czy otrzymamy szansę na zrobienie kolejnej. Z tego powodu w pierwszej znajduje się epilog. Jednak teraz, kiedy mamy okazję zakończyć opowieść, chcemy oddać jej sprawiedliwość i zrobić coś naprawdę wyjątkowego.

Castlevania: Lords of Shadow 2 planowana jest na 2013 rok.

Źródło

Komentarze
4
therionee
Gramowicz
Autor
25/07/2012 15:10
Dnia 25.07.2012 o 10:42, Moooras napisał:

To będzie jeszcze trójka? Ale fajnie :D

Nie trójka, tylko Mirror of Fate na 3DS, poprzedzające Lords of Shadow 2 ;)

Usunięty
Usunięty
25/07/2012 12:15

to samo eidos gadał w kwestii Tomb Raider''a ehem i co z tego mamy XD

Usunięty
Usunięty
25/07/2012 11:32

Może Severance? Wiem, nadzieja jak na RDR na PC...
Trwa Wczytywanie