E3 2012: Sony ogłasza Wonderbook, projekt z magicznym wsparciem J.K. Rowling

Patryk Purczyński
2012/06/05 05:24
3
0

Dość enigmatycznie przedstawia się na razie koncepcja Wonderbook, nowej propozycji Sony dla młodszych graczy. Nie jest jednak wykluczone, że firma trafiła tym projektem w dziesiątkę.

E3 2012: Sony ogłasza Wonderbook, projekt z magicznym wsparciem J.K. Rowling

Sony wpadło na pomysł ożywienia książkowych opowieści. Wszystko dzięki nowemu urządzeniu, Wonderbook, które w połączeniu z kamerą PlayStation Eye i kontrolerem PS Move ma dać nieprawdopodobne efekty - symulację rozszerzonej rzeczywistości, pozwalającą na eksplorację książkowego świata, podejmowanie własnych decyzji i liczenie się z ich konsekwencjami.

Do projektu zaproszono nawet słynną pisarkę J.K. Rowling, która stworzy na potrzeby projektu Wonderbook pierwszy tytuł, Book of Spells. Warto obserwować ten nadzwyczaj nietuzinkowy pomysł. Na razie, aby lepiej zobrazować o co w tym wszystkim chodzi, zachęcamy do obejrzenia zapisu prezentacji oraz dwóch spotów, przygotowanych przez Sony.

GramTV przedstawia:

Najświeższe informacje z targów E3 2012 na gram.pl

Komentarze
3
eske
Gramowicz
08/06/2012 18:02
Dnia 08.06.2012 o 17:47, Fimbulvinter napisał:

> Odpowiedni poziom umiejętności manipulowania informacjami i wszystko da się zrobić. Pierwsze co przyszło mi na myśl po przeczytaniu twojego komentarza: Nowy projekt firmy Sony, dzięki, któremu zanika i tak już małą chęć czytania u dzieci a ponadto najmłodsi zatracają się wyimaginowanym świecie i nie potrafią odróżnić go od normalnego. Jak powszechnie wiadomo w projekcie uczestniczy znana pisarka J.K. Rowling - autorka brutalnej powieści o Harrym Potterze, po której dzieci traciły rozum i tak dalej i tak dalej. Jak będą chcieli to wymyślą masę rzeczy bo oczernić wszystko, nie tylko gry. Co do projektu. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

No cóż, zauważyłem że w oczach medialnych gry zawsze są największym złem dzisiejszego świata. Szkoda tylko, że opinia ta wywodzi się z braku wiedzy i czytania samych nagłówków...Pójdę o zakład, że Wonderbook również zostanie mocno oczerniony zwłaszcza, gdy zobaczą materiał prezentujący dzieci jako odbiorców interaktywnej książki...

Usunięty
Usunięty
08/06/2012 17:47

>Swoją drogą ciekawe

Dnia 08.06.2012 o 17:08, eske napisał:

co TVP będzie miało do powiedzenia w tej kwestii. :)

Odpowiedni poziom umiejętności manipulowania informacjami i wszystko da się zrobić. Pierwsze co przyszło mi na myśl po przeczytaniu twojego komentarza: Nowy projekt firmy Sony, dzięki, któremu zanika i tak już małą chęć czytania u dzieci a ponadto najmłodsi zatracają się wyimaginowanym świecie i nie potrafią odróżnić go od normalnego. Jak powszechnie wiadomo w projekcie uczestniczy znana pisarka J.K. Rowling - autorka brutalnej powieści o Harrym Potterze, po której dzieci traciły rozum i tak dalej i tak dalej.Jak będą chcieli to wymyślą masę rzeczy bo oczernić wszystko, nie tylko gry.Co do projektu. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

eske
Gramowicz
08/06/2012 17:08

Dość ciekawe rozwiązanie, mam tylko nadzieję, że będą również dojrzałe tytuły. Gdyby tak osadzić Wiedźmina w interaktywnej książce... ale mniejsza z tym. Swoją drogą ciekawe co TVP będzie miało do powiedzenia w tej kwestii. :)
Trwa Wczytywanie