Szok: powstaje Cannon Fodder 3! Ale czemu w tę grę zagrają wyłącznie... Rosjanie?

Michał Ostasz
2012/02/06 19:10
7
0

Pamiętna seria z początku lat dziewięćdziesiątych powraca! Dosłownie znikąd w sieci pojawił się zwiastun gry Cannon Fodder 3, która powstaje w rosyjskim studiu GFI. Czy braciom "zza Buga" udało się zachować ducha oryginału?

Po raz pierwszy o Cannon Fodder 3 usłyszeliśmy w styczniu zeszłego roku. To właśnie wtedy w sieci pojawiły się pierwsze screeny ukazujące w akcji dzieło rosyjskiej ekipy GFI.

Przypomnijmy iż studio GFI nad Cannon Fodder 3 pracuje od roku 2008, kiedy to uzyskali oni licencję na tę markę od... firmy Codemasters. Ich produkcja trafi wyłącznie na rynek rosyjski, ale mimo to możemy wypróbować produkt sąsiadów "zza Buga" pobierając demo gry dostępne pod tym adresem.

GramTV przedstawia:

Czy Cannon Fodder 3 będzie równie popularny jak jego poprzednicy? Czy gra ukaże się także w innych krajach? Czas pokaże, choć szanse na to nie są zbyt duże.

Dla ciekawskich: seria Cannon Fodder, której pierwsza odsłona ukazała się w 1993 r. pozwalała graczowi przejąć kontrolę nad oddziałem żołnierzy wykonujących operacje wojskowe w różnych częściach świata. Mottem całego cyklu stały się słowa refrenu piosenki, którą mogliśmy usłyszeć w "jedynce": Wojna nigdy nie była tak zabawna!. Za rzekomą gloryfikację konfliktów zbrojnych jako dobrej zabawy sprzedaż gry została zakazana w 1994 r. na terenie Niemczech.

Źródło: Eurogamer

Komentarze
7
Usunięty
Usunięty
09/02/2012 12:22

Drogi autorze: http://www.gamersgate.co.uk/DD-CF3/cannon-fodder-3Jak to jest tylko dla ruskich...

kotlecik5
Gramowicz
06/02/2012 20:47

Mi to wygląda na grę na 5 minut, więc jakoś nie będę żałował, że nie wyjdzie po angielsku.P.S. Co za problem było wypuścić grę na cały rynek europejski, a nie tylko rosyjski?

Usunięty
Usunięty
06/02/2012 19:59

Wygląda bardzo bardzo źle. Wolę klasyczne.
Trwa Wczytywanie