Posłuchaj muzyki z Uprising44 - Powstanie Warszawskie

Mateusz Stanisławski
2012/02/06 15:29

Kto komponuje muzykę do Uprising44 – Powstanie Warszawskie? Gdzie autorzy szukają inspiracji? Twórcy gry razem z firmą Cenega ujawniają kolejne szczegóły na temat warstwy audio. |AKTUALIZACJA|

W połowie stycznia zaserwowaliśmy Wam gorące szczegóły na temat przebiegu prac nad dubbingiem, teraz przyszła pora na porcję informacji dotyczących sfery muzycznej. Od dziś wiemy, że jednym z kompozytorów jest Marcin Przybyłowicz (brał udział w pracach nad udźwiękowieniem takich gier, jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Hard Reset), którego inspiruje między innymi muzyka filmowa tworzona przez Danny’ego Elfmana i Hansa Zimmera. Utworu właśnie jego autorstwa, który będzie nam towarzyszyć w menu głównym gry, możecie posłuchać powyżej.

– Staramy się, aby każdy rozdział miał osobny temat przewodni – muzyka inspirowana jest klasycznymi filmami wojennymi połączona z nowoczesnymi elementami wyrazu. Chcemy w ten sposób połączyć w temacie audio Powstanie Warszawskie jako wydarzenie historyczne oraz grę komputerową jako nowoczesny środek przekazu – powiedział Michał Dziwniel, główny projektant produkcji.

Na całą ścieżkę dźwiękową, której charakter – jak zapewniają autorzy – będzie ulegał zmianie wraz z postępami gracza, złoży się kilkanaście kompozycji. Motywu przewodniego autorstwa Marka Górskiego możecie posłuchać poniżej.

GramTV przedstawia:

Premiera Uprising44 – Powstanie Warszawskie odbędzie się w drugim kwartale bieżącego roku. Produkcja studia DMD Enterprise jest przygotowywana z myślą o posiadaczach komputerów osobistych oraz konsoli Xbox 360.

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
08/02/2012 09:05

Całkiem fajna muzyka. Miło się tego słucha :)Choć powiem szczerze, że ta drastyczna zmiana w połowie Main Theme jest dość dziwna. Kawałek zupełnie zmienia charakter i nie wiem czy to dobrze.No ale zobaczymy jak to będzie się wplatało w grę.@WojmanDrogi Wojmanie czy mógłbyś przestać być stronniczy i nadgorliwy? :)

Nalfein
Gramowicz
07/02/2012 00:50

Drugi utwór niestety bardzo mi przypomina typowy podkład RCP pisany przez Jabłońskich, Badeltów i innych. Osobiście wolałbym muzykę bardziej wpisującą się w klimat epoki lub inspirowaną ambitniejszymi pracami Zimmera (np. Helikopter w ogniu, Łzy Słońca itp.).

Usunięty
Usunięty
06/02/2012 23:28

Muzyka przyjemna. Jest dobrze. Szczególnie ten drugi utwór bardzo fajny. Fajnie, że wzorują się na absolutnym mistrzu, Hansie Zimmerze. Podobnie jak Piotr13PL uwielbiam jego dzieła.No i plus dla Marcina za to, że noszę to samo nazwisko. :D
Trwa Wczytywanie