Analitycy o GTA V. "Mądry start kampanii"

Patryk Purczyński
2011/11/03 18:29

Zaledwie kilka godzin po upublicznieniu trailera premierowego GTA V w sieci zaroiło się od komentarzy przedstawicieli branży. W tym gronie nie zabrakło najbardziej znanych analityków.

Analitycy o GTA V.

GTA V było tytułem niezwykle oczekiwanym, jeszcze zanim Rockstar zdążył oficjalnie przyznać się, że nad nim pracuje. Wczorajsze wypuszczenie trailera jedynie podniosło temperaturę wokół piątej części jednej z najbardziej dochodowych serii w historii branży. Nic w tym jednak dziwnego - na tę grę czekają miliony fanów z całego świata.

Wiele osób poczyniło już pierwsze spostrzeżenia wobec Grand Theft Auto V. W tej grupie są analitycy rynkowi, którzy już od dawna rozprawiali na temat potencjału sprzedażowego gry. Teraz, gdy produkcja ta została już oficjalnie ogłoszona, a światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun, po raz kolejny, za pośrednictwem serwisu IndustryGamers, dzielą się swoimi przewidywaniami.

Mike Hickey reprezentujący National Alliance Capital Markets jest przekonany, że Rockstar wyda GTA V w przyszłym roku, a najbardziej prawdopodobnym w jego oczach terminem jest lato. Jako trafne ocenia ogłoszenie gry już teraz - dzięki temu producent będzie miał wystarczająco dużo czasu na działania marketingowe. Nawet premiery tak głośnych tytułów, jak Uncharted 3 czy Modern Warfare 3 nie powinny zdaniem analityka odwieść uwagi graczy od GTA V.

Nieco dokładniejszy termin wydania podsuwa Michael Pachter, przedstawiciel Wedbush Morgan Securities. - Zgaduję, że gra poradzi sobie całkiem dobrze w trakcie czerwcowej premiery. Oni chcą skupić uwagę wszystkich na sobie, podkradając ją innym, dlatego debiut zaplanują w okolicach targów E3 - mówi.

GramTV przedstawia:

- Sądzę, że umiejscowienie gry w L.A. jest interesujące. Zaprezentowany został spory i różnorodny obszar - ocean, pustynia, góry, winnica i miasto - producenci tym samym pokazali, że tworzą dużą grę. Grafikę można przyrównać do filmu, zatem nie będzie rozczarowania w tej sferze. Sądzę, że ujawniony skrawek fabuły (starszy facet z rodziną wciągnięty na powrót do gangu) także jest interesujący. Wygląda na to, że będzie to historia typu "ten jeden, ostatni skok", a dodanie do tego wątku rodzinnego nada opowieści dodatkowej głębi - dodaje Pachter.

Billy Pidgeon z M2 Research stwierdza natomiast: - Sądzę, że wystartowanie z kampanią GTA V właśnie teraz było mądrym ruchem. Take-Two w następnym tygodniu podsumuje finanse za miniony kwartał. Na upublicznieniu trailera i powstałej wokół tego faktu ekscytacji mogą skorzystać także EA czy Activision, których głośne tytuły, Battlefield 3 i Modern Warfare 3 właśnie się ukazały lub za chwilę zadebiutują.

- Kiedy mówimy o tak istotnej marce jak GTA, konkurencyjna kampania, która pozornie może pogrzebać mniej znaczące tytuły, tak naprawdę poprawia ich widoczność. Trailer GTA V, promujący grę bez ustalonej daty premiery, został udostępniony tuż przed tym, jak kampania Saint's Row: The Third, przygodowej gry akcji z otwartym światem i gangsterskim motywem przewodnim, wskoczy na wyższe obroty. Prawda jest taka, że oba tytuły mogą na tym skorzystać.

Na koniec prezentujemy opinię Jesssego Divnicha, specjalisty z EEDAR. - Rockstar North to jedna z najbardziej utalentowanych ekip w naszej branży. Kiedy oni mówią, wszyscy słuchają. Rockstar robi co chce i kiedy chce. Warto podkreślić, że to nie pierwsze zachwyty tego analityka nad GTA V.

Komentarze
15
Vojtas
Gramowicz
04/11/2011 13:27
Dnia 03.11.2011 o 20:06, Zaix_91 napisał:

Czasami zastanawiam się, czemu cała branża tak cytuje tych analityków.

Nie cała branża, tylko newsmani. Dlaczego Pachter został celebrytą na portalach gamingowych? Właśnie przez ludzi uważających się za dziennikarzy, którzy zrobili z niego gwiazdę, która ma nawet swój własny program na GameTrailers. Gdyby nie media, nigdy nie byłby powszechnie znany.

Usunięty
Usunięty
04/11/2011 09:18
Dnia 03.11.2011 o 20:06, Zaix_91 napisał:

Czasami zastanawiam się, czemu cała branża tak cytuje tych analityków. Część ich wypowiedzi to wróżenie z fusów, a część to po prostu oczywiste oczywistości...

US & A, trochę charyzmy i na gadaniu głupot zarobisz, a reszta społeczeństwa będzie Cie podziwiać ;]

Usunięty
Usunięty
03/11/2011 21:28

Na miejscu Nintendo wykonałbym pielgrzymkę na kolanach do siedziby Rockstar o wersję wykorzystującą techniczną przewagę Wii U nad current genami. Ta gra może im zwyczajnie wyczyścić sklepy z konsol. Jak wyjdzie port, to premiera konsoli będzie tematem numer 2, jeśli GTA V wejdzie tak jak się sądzi w połowie roku.
Trwa Wczytywanie