Autorzy gry Dungeons & Dragons: Daggerdale stracili pracę. Studio Bedlam Games zostało zamknięte

Michał Ostasz
2011/08/22 22:37
6
0

Jak donosi serwis Joystiq, powołując się na zaufane anonimowe źródło, studio Bedlam Games, które odpowiedzialne było za niedawno wydaną grę Dungeons & Dragons: Daggerdale zostało zamknięte. Zainteresowani?

Autorzy gry Dungeons & Dragons: Daggerdale stracili pracę. Studio Bedlam Games zostało zamknięte

Sprawa ta ciągnie się od zeszłego miesiąca. Wtedy to zwolniono z firmy znaczną część jej pracowników. Redaktorzy Joystiqa dzięki rozmowie z tajemniczym informatorem, ćwierkającym pod pseudonimem veracious_shit, dowiedzieli się, że obecnie ponad 90% ludzi z Bedlam Games jest "czasowo zwolniona". W dodatku nie otrzymali oni ostatnich pensji. Na całe szczęście wielu z nich dostało już propozycję pracy w innych studiach deweloperskich.

Czy osoba ukrywająca się pod nickiem veracious_shit może być wiarygodna? Warto zaznaczyć, że już na początku zeszłego roku opublikowała ona na Twitterze informacje o problemach w studiu Team Bondi (L.A Noire). Na jej "ćwierkach" można faktycznie polegać.

Przypomnijmy, że Dungeons & Dragons: Daggerdale było jedyną grą ekipy Bedlam Games, która ujrzała światło dzienne. Niestety nie był to produkt najwyższych lotów. Mniej szczęścia miał projekt Scratch: The Ultimate DJ, który ostatecznie został zawieszony.

GramTV przedstawia:

Mamy nadzieję, że wszyscy byli pracownicy Bedlam Games odnajdą swe miejsce w branży. Trzymamy kciuki!

Źródło: Joystiq

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
23/08/2011 10:01

To chyba akurat nie jest ich winą Harpenie, że ich wydawca przydusił do wcześniejszego wydania gry. A gra co ciekawe sprzedała się podobno bardzo dobrze na Xbox Live.

Harpen
Redaktor
23/08/2011 08:20

A oni chcieli trylogię robić... Najbardziej rozwala to, że bodaj w lutym mówili, że gra jest we wczesnej fazie produkcji, że pojawi się jesienią, a wydali w maju.

L33T
Gramowicz
23/08/2011 07:37

Się pospieszyli to teraz mają :/
Trwa Wczytywanie