Informacje

Problemy miast przyszłości na nowym zwiastunie Anno 2070

11 Mateusz Stanisławski

Ubisoft opublikował kolejny trailer Anno 2070. Przygotowany z myślą o gamescomie 2011 materiał traktuje o problemach – oby tylko wirtualnego – świata w tytułowym roku.

W wyniku podnoszenia się poziomu mórz ludzie zajmują nowe tereny, ale i tak brakuje przestrzeni do życia oraz surowców. W Anno 2070 poznamy dwie frakcje, które serwują zgoła odmienne wizje dalszej egzystencji. Stawiające na rozwój technologiczny stronnictwo Tycoon nie dba o środowisko – do granic możliwości eksploatuje dostępne tereny, by jak najszybciej osiągnąć zysk. Z kolei frakcja Eco kładzie duży nacisk na ochronę dóbr naturalnych – między innymi poprzez stosowanie odnawialnych źródeł energii. Wybór gracza dotyczący stanięcia po stronie jednej z tych wizji przyszłości wpłynie na kształt rozwijanych metropolii. Dodajmy, że do głosu dojdzie również na razie dość tajemnicza grupa Tech, która zagospodaruje dna mórz.

Anno 2070 jest tytułem tworzonym z myślą tylko o posiadaczach komputerów osobistych. Wykuwana przez ekipy z firm Blue Byte oraz Related Designs strategia ma ujrzeć światło dzienne w ostatnich tygodniach bieżącego roku. Przypominamy przy tym, że gra zostanie zaprezentowana na imprezie gamescom 2011 w Kolonii.

11 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
bezlerg

Bioshock :D

Odpowiedz
G Thebisre

Rapture returns! :)

Odpowiedz
G Zgreed66

WoW. Premiera w grudniu? Naajs.

Odpowiedz
G Pietro87

Ludzie na wielu forach narzekają, że Anno okrągło kierunek futurystyczny, a ja osobiście się ciesze.
W końcu coś świeżego i być może jak już sam będę dziadkiem powiem mojemu wnuczkowi - patrzaj smarku, jakie cwane tu ludy z Ubi, przyszłość przepowiedzieli :)

Odpowiedz
Miszkaa

Ubisoft! Nie kupię :(

Odpowiedz
Qmc

Biorę w ciemno.

Odpowiedz
G Rizzan

Podoba mi się. Gra zapowiada się całkiem ciekawie. Jeśli będzie tak samo wciągające jak Anno 1404 to Ubi dostanie moje pieniądze.

Odpowiedz
Afgncap

Jak nie zrobią takiego cyrku jak w 1404, że mając obce grze znaki w windowsowskim loginie (np. polskie bo jakby inaczej) nie dało się robić save'ów, to może się skusze:P

Odpowiedz
FiX3D

Ja to miałem black screen przez polskie znaki w nazwie konta przy ANNO1404..
Oby to poprawili.

Odpowiedz
PLEXIUS1

Już nie mogę sie doczekać jak bede w to grał z bratem na LANie :DD w wenecje potrafilismy siedziec przy jednej mapie po kilkadziesiąt godzin i bylo fajnie :DD

Odpowiedz
G Jok4rson

Rapture. Biorę.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?