Marvel ma w planach grę na podstawie komiksu "Secret Wars"?

Michał Ostasz
2010/12/29 10:06
2
0

Wydawnictwo Marvel zarejestrowało prawa do stworzenia gry wideo na podstawie komiksu Secret Wars. Szykuje się nam zupełnie nowy tytuł z superbohaterami w roli głównej? A może będzie to baza dla Marvel Ultimate Alliance 3?

Jak donosi serwis Siliconera, gigant branży komiksowej jest w posiadaniu wszelkich potrzebnych papierów, czego dowód możecie zobaczyć poniżej: Marvel ma w planach grę na podstawie komiksu

Warto zaznaczyć, że wspomniane już Secret Wars było jednym z największych cross-overów w historii komiksu. W 12 zeszytach spotkali się właściwie wszyscy najważniejsi bohaterowie Marvela m.in. Spider-Man, Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, X-Meni oraz Fantastyczna Czwórka. Herosi musieli zmierzyć się ze swymi odwiecznymi wrogami w bitwie, która miała miejsce na obcej planecie. Wydana ponad 25 lat temu seria to dziś jest wydawnictwem kultowym. Co z tą licencją zrobi firma Marvel?

Bardzo możliwe, że już niedługo rozpoczną się prace nad tworem, który zapewne nosił będzie nazwę Secret Wars bądź Secret Wars: The Game. Znani i lubiani superbohaterowie i niebezpieczny konflikt to świetny materiał na grę typu action-adventure, ale... równie dobrze sprawdziłaby się tu konwencja taktyczna, co pozwala nam przypuszczać, że w drodze na nasze konsole jest trzecia część Marvel Ultimate Alliance, która byłaby adaptacją właśnie tego komiksu.

GramTV przedstawia:

Na tę chwilę nie znamy żadnych konkretów. Cały czas trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco będziemy informować Was o wszelkich doniesieniach związanych z Secret Wars.

Komentarze
2
Madoc
Gramowicz
29/12/2010 11:12

Dlaczego "w drodze na nasze konsole"? Mój pecet żąda MUA 3.

Crask
Gramowicz
29/12/2010 11:02

Secret Wars to materiał nieco już leciwy. Dzisiaj sceny takie jak Spiderman spuszczający bęcki całej drużynie X-menów (z Rogue i Collosusem na pokładzie), już by nie przeszły. Aczkolwiek gdyby zrobić z tego coś więcej niż chodzona bijatyka, w której end bossem jest Dr Doom z mocami Beyondera, mogła by to być gra całkiem niezła. Zobaczymy co się z tego urodzi, ale dobre gry na podstawie komiksów to rzadkość. Nie ma co robić sobie przesadnych nadziei.