Final Fantasy IX na PSN już niedługo

Adam Bednarek
2010/05/03 17:51
0
0

Na początku kwietnia Square Enix zapowiedziało, że Final Fantasy IX pojawi się na PSN. Po miesiącu twórcy poinformowali, że prace nad konwersją zostały ukończone i gra już niedługo trafi na PlayStation Network.

Final Fantasy IX na PSN już niedługo

Dokładnie miesiąc po zapowiedzi Shinji Hashimoto poinformował, że prace nad przeniesieniem Final Fantasy IX na PSN zostały ukończone. Grę czekają jeszcze testy robione przez Sony, ale to już tylko formalności. Oznacza to, że za jakiś czas posiadacze Playstation 3 i PSP będą mogli zagrać w dziewiątkę na swoich maszynkach. Warto dodać, że Square nie zdecydowało się na poprawki techniczne, przez co gra wygląda dokładnie tak samo, jak w dniu premiery.

Najpierw z Final Fantasy IX na PSN cieszyć się będą Japończycy, dopiero później tytuł trafi na rynek amerykański i europejski. Wprawdzie studio jeszcze tego oficjalnie nie potwierdziło, ale możemy spodziewać się powtórki z rozrywki. Gdy Square Enix wypuszczało na PSN Final Fantasy VII i VIII, najpierw dostali je gracze z Japonii, dopiero potem reszta świata. Poprzednie części zdradzają też cenę - siódemka i ósemka kosztują 36 zł, więc z dziewiątką pewnie będzie podobnie.

GramTV przedstawia:

Final Fantasy IX to jedna z najlepszych gier z serii. Średnia ocen na metacritic wynosi aż 94%. Dlatego jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji sprawdzić FFIX, to premiera na PSN jest znakomitą okazją, by nadrobić zaległości. A reszta będzie mogła przypomnieć sobie "stare, dobre czasy"...

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!