Edycja kolekcjonerska Silent Hunter 5 zakazana w Niemczech. Czemu? Przez swastyki

Adam Bednarek
2010/03/13 11:25

Niemiecki oddział Ubisoftu musiał wycofać edycje kolekcjonerską Silent Hunter 5 ze sklepów, ponieważ w grze pojawiają się swastyki.

Edycja kolekcjonerska Silent Hunter 5 zakazana w Niemczech. Czemu? Przez swastyki

A w Niemczech wszystkie symbole związane z nazizmem są zakazane przez tamtejsze prawo. Dlatego też edycja kolekcjonerska Silent Hunter 5 musi jak najszybciej zniknąć z niemieckich sklepów, bo w grze swastyki występują. Co ciekawe, w wersji podstawowej również znajdowały się "elementy nazistowskie", ale Ubisoft z tym problemem sobie poradził - po prostu je zamienił. Najwyraźniej ludzie odpowiedzialni za kolekcjonerkę o sprawie zapomnieli, przez co Ubisoft nie zarobi dodatkowych euro...

Mimo wszystko trzeba tamtejszym graczom współczuć - a to nie mogą pograć, bo dany tytuł jest zbyt brutalny, teraz znowu nie mogą kupić dodatkowych gadżetów. Cóż, Niemcy z tego typu sprawami mają wielki problem, ale to już temat na inną dyskusje. I niekoniecznie związaną z grami.

GramTV przedstawia:

W skład edycji kolekcjonerskiej Silent Hunter 5 wchodzi między innymi oficjalny poradnik i soundtrack, bonusowe skórki, mapy, a wszystko to zapakowane jest w metalowe pudło. Niemieccy gracze mają czego żałować?

Komentarze
35
Madoc
Gramowicz
14/03/2010 22:44
Dnia 13.03.2010 o 12:55, poland1990 napisał:

Madoc@ widać że z wiedzy historycznej wisisz;) jak byleś w stanie tylko coś takiego napisać ale pozdro

Czemu wiszę? Śmieszy mnie taka mania szukania wszędzie wrogów. Może z Rosją nie jesteśmy aktualnie najlepszymi przyjaciółmi, ale jak będziemy bez przerwy rzucać się wszystkim do gardeł z powodu historii, to nikogo już nie będzie na tym świecie. Było, minęło, nie ma co się w tym dalej babrać. Możemy wypominać Mongolii najazdy tatarskie, albo Szwedom potop. To w końcu nie było tak dawno.

Usunięty
Usunięty
14/03/2010 20:12

Czapeczka ze swastyką-idealny dodatek na wakacje,szczególnie w Niemczech.:P

kindziukxxx
Gramowicz
14/03/2010 16:48

Dnia 14.03.2010 o 16:36, Hellmut napisał:

Z tego co wiem, w zwykłej wersji nie ma swastyk.

to ciekawe posunięcie, czyli Ubi same sobie winne, no ale tylko jeżeli idzie o EK która i tak stanowiłaby mniejszość z pośród sprzedanych egzemplarzy.
Trwa Wczytywanie