Informacje

Metro 2033 w "złocie"

21

Ciekawie zapowiadająca się gra Metro 2033 już za kilkanaście dni będzie miała swoją premierę. Z okazji ukończenia prac nad nią pojawił się nowy trailer.

Duet produkcyjno-wydawniczy 4A Games i THQ podał do wiadomości, że prace nad grą Metro 2033 zostały pomyślnie ukończone. Zatem weszła ona w „złotą” fazę i trafiła do tłoczni, a jej data premiery jest niezagrożona. Wspomniany tytuł trafi do polskich sklepów 19 marca dzięki firmie CD Projekt, która wyda zarówno wersję pecetową (w standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji) oraz konsolową na Xboksa 360. Dlaczego nie będzie Metro 2033 na PS3?

Światło dzienne ujrzał także nowy materiał wideo z Metro 2033, który prezentujemy poniżej:

Metro 2033 na pecetach będzie obsługiwało możliwość wyświetlania trójwymiarowego obrazu, DirectXa 11 oraz PhysXa, lecz niestety gra wymaga przeniesienia się w czasie – aby uruchomić ją na najwyższych detalach, należy posiadać kartę graficzną, która nie została jeszcze wprowadzona do sprzedaży.

21 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
calwert

Oglądając nowy trailer aż mnie ciary przeszły jak kiedyś przy F.E.A.R.Zresztą nie ma co się dziwić skoro na końcu pisze "F.E.A.R. The Future".I mam nadzieję że w tej kwestii dotrzymają słowa.

Odpowiedz
G Damianuss1

Wolę się wstrzymać z premierą wersji PC. Jeszcze się okaże, że to będzie jakiś źle zoptymalizowany bubel z kosmicznymi wymaganiami sprzętowymi :P. Poczeka się na pierwsze recenzje i wtedy się zobaczy.

Odpowiedz
palpatine

W dalszym ciągu mnie ta gra nie przekonuje. Do tego to pokaz możliwości, jakich NIE mają współczesne komputery. Trochę śmieszne...

Odpowiedz
G Adshi

Mi się najbardziej podobają skrypty :)

Odpowiedz
G 4ny4

Śmieszą mnie dwie rzeczy. Pierwsza to reakcja ludzi na wymagania, a druga to same w sobie wymagania sprzętowe, które nam graczom zostały przedstawione. Zacznijmy od tego, że tak wygórowane wymagania są dla DX11 + tryb 3D. Natomiast inne są po prostu wyolbrzymione i nie ma się co nimi przejmować. Nie dosyć, że akcja gry toczy się w ciemnych, zamkniętych pomieszczeniach to jeszcze ma wymagania większe od Crysisa, który o niebo lepiej prezentował się od tej gry. Nie wnikam w warstwę fabularną etc bo gra może być naprawdę dobra, natomiast moja rada to przestać świrować z wymogami, w 90% przypadkach zdarza się tak, że są one mocno wyśrubowane pod ilość FPSów oscylującą w okolicach 70, a jak każdy wie przy 35 już można bez problemu grać.

Odpowiedz
G Baknak

Jak tylko znajdę kasę, to i ta gra znajdzie się w mojej kolekcji, bo zbyt bardzo kocham takie klimaty, żeby móc ominąć taki soczysty tytuł.

Odpowiedz
G kotlecik5

TAAAAAAAK! CD Projekt! A już się bałem, że Cenega... Jednak chyba kupię sobie tą grę :D

Odpowiedz
G In_The_End

Dobrze wiedzieć:)

Odpowiedz
G sirufok1987

Fajny trailer, pozostaje tylko czekać jeszcze 2 tygodnie i przekonać się na własne oczy o miodności tej gry:)

Odpowiedz
G Miki_L

wow, momentami wygląda przerażająco :D muszę ją mieć!

Odpowiedz
G Karfein

No no, zapowiada się wyjefajnie. Na pewno zagram, ale kolekcjonerki nie kupię.

Odpowiedz
G hammerfall87

a ja mam smaka na książkę

Odpowiedz
G EndlessRain

Chyba się skuszę na kolekcjonerkę ^^ A na grę ostrzyłem sobie pazurki już od dawna. Ostatni trailer pokazał, że warto.

Odpowiedz
G kato86

Kozak, kozak, kozak i jeszcze raz kozak, gierka wygląda wyśmienicie :)

Odpowiedz
G Jarden

Gierka zamówiona bo klimaty "Stalkero podobne" bardzo lubię.
Co do wymagań to i tak mam zamiar zaraz po premierze 480 nabyć bo mój 8800GTS już nie wyrabia, także "no harm done":)

Odpowiedz
G Quandor

W końcu dobra wiadomość dla fanów Stakera. A myślałem że jeszcze trochę sobie poczekamy;).

Odpowiedz
G DonSzabla

Czasami mnie mdli jak czytam teksty typu: "Wow! Nowy S.T.A.L.K.E.R!", "Fani S.T.A.L.K.E.R-a będą zadowoleni" itd itd
Ludzie nie graliście a już mówicie że Metro dogania klimatem mistrza. Myślicie że jakieś tam tunele zaspokoją pragnienie prawdziwego fana Czarnobylskiego obszaru? Kolejną rzeczą są skrypty. Stalker je miał? No właśnie. Po zapowiedziach, trailerach widać że to będzie zupełnie nowa gra która praktycznie nic nie ma wspólnego z hitem Game World.
Tym co porównują Metro do Boga klimatu S.T.A.L.K.E.R-a polecam najpierw dobrze zagrać.

Odpowiedz
G Neysha

Od dawna się interesuję tą grą i wreszcie ujrzy ona światło dzienne. Horrory nie są moim ulubionym gatunkiem, ale gry z elementami horroru są jak najbardziej mile widziane. Nie mogę się doczekać recki w CDA i oceny tej gry, bo głównie na tej podstawie decyduję o kupnie. Może dopóki Metro nie stanieje to go nie nabędę, bo mam jeszcze parę tańszych gier do zaliczenia, ale w kolejce najpewniej zostanie uwzględnione. Filmik zapowiada, że to będzie gra z klimatem, oby tak było w praktyce.

Odpowiedz
G karolekx23x

A aj uwielbiam Stalkery ale nie wiem czy metro bedzie jakos powiązane , może to byc całkiem inna gra , inny klimat. 10 godzin gry to bardzo krótko , tylko an jeden wieczór i czym sie zachwycać?

Odpowiedz
G DonSzabla

Ja przed zagraniem poczytam książkę :)

Odpowiedz
Faktorek

Co do wymagań to jak sama nazwa wskazuje Metro 2033 będzie na FULL detalach działać płynnie na kompach z 2033 roku.

Odpowiedz