Splinter Cell: Conviction - co z zabezpieczeniami?

Patryk Purczyński
2010/02/22 13:18

Jak wszyscy, to wszyscy - chciałoby się rzec. Nie wiadomo jednak, czy Splinter Cell: Conviction, wzorem innych gier Ubisoftu, będzie wymagał połączenia z siecią. Uzyskaliśmy wymijającą odpowiedź.

Silent Hunter 5 to kolejna, obok Assassin's Creed II i The Settlers 7, pecetowa produkcja Ubisoftu, która zostanie objęta nową wersją kontrowersyjnych zabezpieczeń. Francuska firma będzie wymagać od graczy stałego połączenia z siecią w wyżej wymienionych tytułach. Jeśli połączenie zostanie przerwane, dalsza rozgrywka stanie się niemożliwa.

Ubisoft nadmieniał, że zabezpieczenia będą stosowane we wszystkich grach spółki w przyszłości. Nie udało nam się jednak potwierdzić, czy ten sam system pojawi się w Splinter Cell: Conviction. "Potwierdzam, iż DRM będzie zastosowany w ACII, S7 i SH5" - odpowiada wymijająco Grzegorz Szabla z polskiego oddziału Ubisoftu. Splinter Cell: Conviction - co z zabezpieczeniami?

Sam pomysł wprowadzenia tego rodzaju zabezpieczeń budzi jednak wiele kontrowersji. Sfrustrowani gracze skierowali do francuskiej firmy petycję, w której ostrzegają przed negatywnymi skutkami całej sytuacji. Co na to Ubisoft? "Zawsze z wielką uwagą wsłuchujemy się w głos społeczności graczy" - odpowiada zdawkowo Grzegorz Szabla. Trzeba jednak zaznaczyć, że petycja nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Do tej pory podpisało się pod nią nieco ponad 1500 graczy.

GramTV przedstawia:

Choć dotychczasowe próby powstrzymywania piratów przed wprowadzaniem w obieg nielegalnych kopii nie powiodły się, Ubisoft wierzy w skuteczność nowych rozwiązań. Powstaje jednak pytanie, czy firma będzie skłonna zrezygnować z zabezpieczeń, jeśli i ta metoda nie przyniesie pożądanych efektów. Grzegorz Szabla nie dopuszcza takiej możliwości, odpowiadając: "Mocno wierzymy w skuteczność zastosowanych przez nas rozwiązań".

Jak będzie w rzeczywistości, okaże się już w marcu. Wówczas dojdzie do premiery Assassin's Creed II, The Settlers 7 i Silent Hunter 5, a więc tytułów zabezpieczonych nową wersją DRM-u.

Komentarze
49
Usunięty
Usunięty
28/02/2010 16:07

Bardzo religijny ten Ubisoft, nie ma co... Wszyscy tam wierzą i wierzą, a potem i tak dostaną po dupie, jak system zostanie złamany po niecałym tygodniu czy dwóch.

Usunięty
Usunięty
28/02/2010 16:03

Tak się właśnie ostatnio zastanawiałem, czy kupię nowego Fishera na PC, czy też na Xboxa 360, ale teraz to już jestem w 100% pewien, że kupuję na konsolę. Mam już dość użerania się z tym wszystkim ;/

Usunięty
Usunięty
28/02/2010 15:26

Ten problem czuje że będzie poruszany kilkakrotnie lub kilkadziesiąt razy w roku . Było piracic i nikt ich nie zatrzyma w tym co robia , każde zabezpieczenie nie jest dla nich problemem.
Trwa Wczytywanie